Ознака: политички прогон
Македонија 24.09.20 | 20:45

Менкиноски: Рускоска е обвинител на СДСМ која служи за политички прогон на луѓе од ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на правната комисија на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Менкиноски,во гостување во емисијата Анализа на ТВ 24, вели дека јавната обвинителка Вилма Рускоска е обвинителка...

Македонија 26.08.20 | 11:53

Чулев: Вработени во МВР трпат политички притисоци и тенденциозно се деградирани

На нешто повеќе од еден месец по завршување на изборите, за жал морам да конститирам дека Министерството за внатрешни работи е заложник на политички игри, а вработените...

Македонија 09.11.19 | 11:35

Една година политички прогон за Груевски

На денешен ден пред точно една година поранешниот македонски премиер Никола Груевски ја напушти Македонија како резултат на притисокот од политичкиот прогон и хајката...

Македонија 03.11.19 | 14:10

Игор Спасов е седмиот бегалец за две години СДСМ на власт

Додека Правда, МВР и Управата за санкции си ја префрлаат топката за тоа кој е виновен за бегството на осуденици поврзани во политички контекст, Игор Спасов, убиецот на...

Македонија 18.09.19 | 12:06

Затворите ни се полни со политички осуденици како во 1947 година

Притворена обвинителка за рекет издава наредби, а премиер се слуша со нејзината адвокатка која тврди дека таа не е психофизички здрава, реагира денеска ВМРО-ДПМНЕ. Вака...

Македонија 15.09.19 | 10:07

Мисајловски: На 15 септември! На 15 септември умре вашето СЈО!

Денеска исчезнува хибридната форма за прогон кон ВМРО-ДПМНЕ и сите што мислат поразлично од оваа власт, вели денеска потпретседателот на партијата Владо Мисајловски,...

Македонија 04.09.19 | 11:10

Груевски: Во сенка на „Рекет“ останаа 4 крупни скандали, штетата ќе ја почувствува македонскиот народ

Во сенка на мега-корупцискиот скандал на владата „Рекет” останаа неколку крупни работи од кои државата, граѓаните и посебно македонскиот народ во иднина може да имаат...

Македонија 24.08.19 | 08:50

Шведска, Унгарија и Грција потврдија: Овие лица се жртви на политичкиот прогон во Македонија

Четири меѓународни потерници распишани од македонската полиција – три европски држави кои одбиваат да ги испорачаат бегалците, едно образложение – бегалците...

Македонија 02.02.19 | 19:43

Eден ден ќе се вратам во Македонија, тука сум за да се засолнам од политичкиот прогон

Апсолутно имам намера еден ден да се вратам во Македонија. Тука сум за да се засолнам од политичкиот прогон откако увидов дека сите апсурди се надминати и дека властите...

Македонија 10.12.18 | 19:09

Со одобрениот азил се потврдува тврдењето дека во Македонија има политички прогон

Поранешниот дипломат и долгогодишен професор по политички науки, Јован Донев, во коментар за „Економски Лидер“, го анализира писмото кое пред барањето на азил од страна...