Ознака: Политичари
Македонија 30.12.20 | 11:02

Грците бесни што политичарите се вакцинираа први

Приоритетната вакцинација пред здравствените работници, на членови на грчката Влада, меѓу кои, според медиумите, и генерални секретари и заменици министри и споделување...

Свет 20.04.20 | 13:30

Папата Франциск до политичарите: Грижете се за својата земја, а не за сопствената партија

Папата Франциско во денешната миса ги повика политичарите заеднички да се борат против кризата предизвикана од новиот коронавирус. Се молиме за политичките партии...

Балкан 22.01.20 | 13:59

Таткото на убиената Тијана Јуриќ: Имам докази за пет познати лица од Србија за злоставување деца

Основачот на Фондацијата „Тијана Јуриќ“ и нејзин татко, неодамна откри дека пет моќни лица од Белград, Нови Сад и Суботица имале односи со деца, пренесува Вечерње Новости. Доказите...

Македонија 07.01.20 | 17:07

Политичарите верни на традицијата: Паричката кај Пендаровски и Спасовски, во домот на Мицкоски кај сопругата

Македонските политичари верни на традицијата синоќа во своите домови ја барале паричката на Бадник со своите семејства. Во семејството Пендаровски, најсреќен бил токму...

Македонија 09.12.19 | 16:38

Мицкоски до премиерот во заминување: Ајде Заев, изјасни се за мандатар, забрана за амнестија и испитување на потекло на имот на политичари

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денес одржа прес-конференција на која го повика премиерот во заминување Зоран Заев да се изјасни за кандидат мандатар,...

Македонија 01.12.19 | 14:26

Мицкоски го вади на чистина премиерот во заминување: Темата со амнестијата е измислена од власта, ајде да забраниме амнестија на политичари!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција предложи да биде забранета амнестијата за политичарите. Тој на премиерот во заминување Зоран...

Македонија 27.11.19 | 08:59

Мицкоски: Ќе направиме проверка на потеклото на имотот на политичарите

Ако сакаме вистински нешто да направиме во државава, треба да ја намалиме корупцијата, дециден е претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој синоќа беше гостин...

Свет 14.10.19 | 13:05

Жителите на Барселона се собираат на протест против пресудата на каталонските лидери

Жителите на Барселона излегоа на улиците на градот на спонтан протест против одлуката на Врховниот суд да изрече долгогодишни затворски казни за девет каталонски...

Македонија 09.10.19 | 23:44

Мицковски: Немало политика и политичари во Рекет, тоа беше ставот на лигавите

Немало политика и политичари во Рекет, тоа беше ставот на лигавите. Не била Катица, не бил Фрики, не бил Кики, и како полека еден по еден им се подигаше обвинение или добиваа...

Технологија 01.10.19 | 13:02

Политичарите може наскоро да бидат заменети со роботи

Според професорот по компјутерски науки, д-р Дејвид Леви – авторот на „Љубов и секс со роботи“, и политичарите наскоро ќе бидат заменети со роботи. Тоа најмногу поради...

Македонија 11.09.19 | 12:56

За владеење на правото потребни се независни политичари

Услов за владеење на правото во земјава се независни политичари, истакна денеска правниот експерт од Европската комисија, Рајнхард Прибе говорејќи на меѓународната...

Македонија 16.07.19 | 14:45

Како ќе изгледаат македонските политичари кога ќе „остарат“

Деновиве на социјалните мрежи се попопуларна станува апликацијата „Face App“ која на фотографиите ги менува лицата на корисниците, односно ги прави постари и дава навистина...

Свет 29.05.19 | 10:30

Тројцата политичари кои симулираат групен секс поднесоа оставки

Фотографија на која тројца шведски политичари симулираат групен секс ја згрози либералната јавност во оваа скандинавска земја. Иако фотографијата на која се одборничката...

Калеидоскоп 29.05.19 | 10:27

Шведската јавност во шок: Тројца политичари симулираа групен секс

Шведската јавност е згрозена откако тројца тамошни политичари симулирале групен секс. На фотографијата која во меѓувреме е избрашана се наоѓаат одборничката на градот...

Македонија 08.04.19 | 23:29

Го бараме човекот во политичарот


Економија 04.04.19 | 18:13

Трошоци на функционерите: Премиерот секој ден дава 120 државни евра по ресторани и кафеани

По 120 евра секој ден, без разлика дали е делник или празник. Ова е просекот на државни пари што премиерот ги троши во ресторани и кафани дома и во странство. Минатата година...

Свет 04.01.19 | 16:27

Хакери украле милиони податоци на политичари и познати личности во Германија

Непознати хакери украле милиони податоци на германски политичари, новинари и познати личности, објави германскиот весник „Билд“, истакнувајќи дека ова можеби е најголемиот...

Калеидоскоп 07.12.18 | 09:46

Деветгодишно дете „омекна” политичари: Укината стогодишна забрана!

Деветгодишно дете од градот Севернас, во американската сојузна држава Колорадо, успеа да го „омекне“ градскиот совет и тој укина речиси стогодишна забрана за мавање...