Ознака: Политичари
Економија 19.10.19 | 10:41

Мицкоски: Секој политичар да подлежи на еден вид ревизија, да се провери потеклото на имот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски утринава гостуваше на емисија „Стадион“ на „Канал 77“ каде што посочи дека време е да се стави крај на злоупотреби,...

Свет 14.10.19 | 13:05

Жителите на Барселона се собираат на протест против пресудата на каталонските лидери

Жителите на Барселона излегоа на улиците на градот на спонтан протест против одлуката на Врховниот суд да изрече долгогодишни затворски казни за девет каталонски...

Македонија 09.10.19 | 23:44

Мицковски: Немало политика и политичари во Рекет, тоа беше ставот на лигавите

Немало политика и политичари во Рекет, тоа беше ставот на лигавите. Не била Катица, не бил Фрики, не бил Кики, и како полека еден по еден им се подигаше обвинение или добиваа...

Технологија 01.10.19 | 13:02

Политичарите може наскоро да бидат заменети со роботи

Според професорот по компјутерски науки, д-р Дејвид Леви – авторот на „Љубов и секс со роботи“, и политичарите наскоро ќе бидат заменети со роботи. Тоа најмногу поради...

Македонија 11.09.19 | 12:56

За владеење на правото потребни се независни политичари

Услов за владеење на правото во земјава се независни политичари, истакна денеска правниот експерт од Европската комисија, Рајнхард Прибе говорејќи на меѓународната...

Македонија 16.07.19 | 14:45

Како ќе изгледаат македонските политичари кога ќе „остарат“

Деновиве на социјалните мрежи се попопуларна станува апликацијата „Face App“ која на фотографиите ги менува лицата на корисниците, односно ги прави постари и дава навистина...

Свет 29.05.19 | 10:30

Тројцата политичари кои симулираат групен секс поднесоа оставки

Фотографија на која тројца шведски политичари симулираат групен секс ја згрози либералната јавност во оваа скандинавска земја. Иако фотографијата на која се одборничката...

Калеидоскоп 29.05.19 | 10:27

Шведската јавност во шок: Тројца политичари симулираа групен секс

Шведската јавност е згрозена откако тројца тамошни политичари симулирале групен секс. На фотографијата која во меѓувреме е избрашана се наоѓаат одборничката на градот...

Македонија 08.04.19 | 23:29

Го бараме човекот во политичарот


Економија 04.04.19 | 18:13

Трошоци на функционерите: Премиерот секој ден дава 120 државни евра по ресторани и кафеани

По 120 евра секој ден, без разлика дали е делник или празник. Ова е просекот на државни пари што премиерот ги троши во ресторани и кафани дома и во странство. Минатата година...

Свет 04.01.19 | 16:27

Хакери украле милиони податоци на политичари и познати личности во Германија

Непознати хакери украле милиони податоци на германски политичари, новинари и познати личности, објави германскиот весник „Билд“, истакнувајќи дека ова можеби е најголемиот...