Ознака: Поликлиника
Македонија 22.08.22 | 09:32

ВМРО-ДПМНЕ: Институциите дозволиле поликлиника без лиценца да оперира луѓе, Бухова и Сали да одговараат

Институциите дозволиле поликлиника без лиценца да оперира луѓе, Бухова и Сали да одговараат, велат во партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. Недозволиво е поликлиниката...

Македонија 21.08.22 | 10:22

ДСЗИ призна дека поликлиника работела без лиценца, одговорност мора да има

ДЗСИ призна дека поликлиника работела без лиценца, одговорност мора да има. Државниот санитарен и здравствен инспекторат призна дека поликлиника работела без лиценца....

Скопје 30.09.21 | 12:32

Костовски: Од првиот ден ќе предложам општинската зграда да биде поликлиника

Кандидатот за градоначалник на општина Бутел од редовите на ВМРО–ДПМНЕ, Дарко Костовски, утрово на дебатата со својот противкандидат од СДСМ, Велимир Смилевски во...

Здравје 10.08.21 | 16:09

Од утре скопјани може да се вакцинираат и во Поликлиниките Бит Пазар, Драчево, Ченто и Ѓорче Петров

Министерството за здравство информира дека поради зголемениот интерес за вакцинација од утре се отвораат дополнителни четири пункта за имунизација против Ковид. Пунктовите...

Црна хроника 04.11.20 | 18:15

Вработена во поликлиниката Чаир нападната на работното место

Дваесет и тригодишна вработена во поликлинката Чаир, била напдната на работното место. Синоќа во 20.00 часот во СВР Скопје, Ф.А.Б.(23) од Скопје пријавила дека претходниот...

Скопје 26.09.20 | 11:45

Следете во живо: Протест за поликлиника во Бутел


Скопје 19.09.20 | 12:58

Бутелчани едногласни: Или Велимир Смилевски ќе ја гради ветената поликлиника или излегуваме на протест!

Фејсбук страната „Го сакам Бутел“ преку статус на Фејсбук му дадоа ултиматум на градоначалникот на општината Велимир Смилевски да започне да ја гради ветената поликлиника...

Црна хроника 15.04.20 | 15:11

Маж починал во ходникот на Поликлиниката во Драчево

Во поликлиника во Драчево, вчера, бил донесен 62-годишен скопјанец. Тој пристигнал во ходникот од установата каде му се влошила здравствената состојба, по што починал. Смртта...

Црна хроника 12.12.18 | 15:50

Пoчинато новороденче донесено во Поликлиника во Шуто Оризари

Вчера утрото во 09.20 часот од Поликлиника „Интер-Гин“ во населба Шуто Оризари, пријавиле дека во 08,50 часот кај нив Ф.Д.(26) донел починато новороденче родено на 29.11.2018 година. По...