Ознака: Поликлиника
Црна хроника 04.11.20 | 18:15

Вработена во поликлиниката Чаир нападната на работното место

Дваесет и тригодишна вработена во поликлинката Чаир, била напдната на работното место. Синоќа во 20.00 часот во СВР Скопје, Ф.А.Б.(23) од Скопје пријавила дека претходниот...

Скопје 26.09.20 | 11:45

Следете во живо: Протест за поликлиника во Бутел


Скопје 19.09.20 | 12:58

Бутелчани едногласни: Или Велимир Смилевски ќе ја гради ветената поликлиника или излегуваме на протест!

Фејсбук страната „Го сакам Бутел“ преку статус на Фејсбук му дадоа ултиматум на градоначалникот на општината Велимир Смилевски да започне да ја гради ветената поликлиника...

Црна хроника 15.04.20 | 15:11

Маж починал во ходникот на Поликлиниката во Драчево

Во поликлиника во Драчево, вчера, бил донесен 62-годишен скопјанец. Тој пристигнал во ходникот од установата каде му се влошила здравствената состојба, по што починал. Смртта...

Црна хроника 12.12.18 | 15:50

Пoчинато новороденче донесено во Поликлиника во Шуто Оризари

Вчера утрото во 09.20 часот од Поликлиника „Интер-Гин“ во населба Шуто Оризари, пријавиле дека во 08,50 часот кај нив Ф.Д.(26) донел починато новороденче родено на 29.11.2018 година. По...