Ознака: полициски службеник
Црна хроника 08.10.21 | 15:43

Полицаецот што претепа малолетник во станица доби пријава за малтретирање

Полициски службеник од СВР Штип доби кривична пријави поради основано сомнение дека сторил кривично дело „малтретирање во вршење на служба“. Како што информираат...

Црна хроника 10.08.21 | 13:02

Повреден полициски службеник во сообраќајна незгода кај Строгомиште, Кичевско

Полициски службеник е повреден  во сообраќајна незгода на локалниот пат за село Строгомиште, Кичевско, помеѓу мотоцикл кој тој го управувал со регистерски ознаки сопственост...

Балкан 06.06.21 | 13:01

Исчезнатиот висок црногорски полициски службеник најверојатно од Албанија избегал во САД

Началникот на секторот за борба против недозволена трговија со наркотици и поранешен прв човек на полицијата во Улцињ, Рудолф Елезовиќ, за кого беше објавено дека мистериозно...