Ознака: полициски синдикат
Македонија 07.03.21 | 10:35

Македонски полициски синдикат: Со едноминутно молчење да оддадеме почит на нашите загинати колеги

Македонскиот полициски синдикат по повод 7 Март – Меѓународниот ден за сеќавање на загинатите полициски службеници ги повикува сите свои членови и сите вработени во...

Македонија 26.10.20 | 14:20

Реакција на полицискиот синдикат: Срамна е условната пресуда за напад на полицајци

Од Македонскиот полициски синдикат реагираат дека е срамна пресудата на Основниот суд Виница за извршен напад врз полициски службеници за што судот изрекол алтернативна...

Македонија 14.10.20 | 10:41

Ги украсивте полициските станици, а полицајците се возат во неисправни возила: Синдикатот бара решавање на проблемите

Синдикатот на Полиција во Македонија преку соопштение денеска побара од Министерството за внатрешни работи решавање на нивните проблеми со униформите и со неисправните...

Вести 17.08.20 | 08:51

Честитка од Македонскиот полициски синдикат по повод Денот на армијата

Претседателот на Македонскиот полициски синдикат, Марјан Кицев денеска по повод 18-ти Август, Денот на Армијата, испрати честитка до припадниците на Армијата. Почитувани...

Македонија 28.06.20 | 10:42

Македонскиот полициски синдикат го повика членството да не се става во служба на партиите

Македонскиот полициски синдикат се обрати до членството за време на кампањата за парламентарните избори, со апел сите да си ја вршат својата работа согласно законите...

Македонија 10.05.20 | 18:16

Македонскиот полициски синдикат апелира: Не го загрозувајте нашето здравје и здравјето на вашите и нашите семејства со непочитување на мерките

Македонскиот полициски синдикат упати соопштение со писмена реакција во која велат: Македонскиот полициски синдикат од името на сите вработени во Министерството за...

Црна хроника 02.02.20 | 16:27

По пукањето врз полицаецот во Велес: Полицискиот синдикат бара остри казни за сторителите

Правосудните органи мора да започнат да ги процесуираат нападите врз полициските службеници во најбрз можен рок, притоа паралелно да ја заоструваат казнената политика...