Ознака: полициска акција
Црна хроника 25.06.19 | 17:29

Нелегалниот увезен режан тутун го оштетил буџетот за 7,5 милиони евра

Над 12 тони режан тутун кој нелегално е увезен во земјава е запленет денеска во акција спроведена на 13 локации во Скопско. Приведени на информативен разговор се четири...

Црна хроника 25.06.19 | 16:20

Груби бара објаснување од Финансиска полиција за акцијата во Љуботен

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, преку својот „Фејсбук“ профил бара одговори од финансиската полиција за денешната акција во Љуботен. Финансиската полиција треба да...

Скопје 25.06.19 | 15:04

Смилевски: Полицијата да им го врати тутунот на луѓето

Акцијата во скопското село Љуботен заврши по што запленета е поголема количина тутун. Претрес, како што вели Смилевски, се правело во шест куќи. Јас како градоначалникот...

Вести 25.06.19 | 13:07

Тимоние, Дудуш, Тевдоски наместо Анѓушев, Фолксваген – сите порази на Заев удрија по грбот на жителите на Љуботен

Полициската акција во Љуботен која по ништо не се разликува од полициските акции во Лазарат или на ЦИА во Колумбија, во времето на Пабло Ескобар, на пример, доаѓа во точно...

Црна хроника 25.06.19 | 10:20

Полицијата на Спасовски под полна опрема и со хаубици врши терор во Љуботен

Во раните утрински часови во скопското село Љуботен полицијата започнала голема акција за сузбивање шверц на тутун, јавува Независен весник. Како што информираат граѓаните...

Црна хроника 10.05.19 | 11:59

МВР: Адвокати, директори, банкари и административци купувале кокаин

Полицијата ноќеска спровела акција за сузбивање на трговија со дрога на повеќе различни локации во Скопје и други градови во државата, што се подготвувала изминативе...

Црна хроника 10.05.19 | 00:12

Уапсени осум лица од бандата на покојниот наркобос Џељал Ајети – Џељо

Заврши големата полициска акција која се одвиваше во Сингелиќ, Арачиново и Битпазар. Според нeoфициjaлнитe првични информации, пронајдена е гoлeмa количина на дpoгa на сите...

Црна хроника 27.01.19 | 11:31

Голема акција на МВР и УЈП: Направија „чистка”, приведени 39 лица

Во временскиот период од 22,00 до 04,00 часот, полициски службеници при Секторот за внатрешни работи Тетово во содејство со повеќе организациски единци во МВР, како и надлежни...

Црна хроника 27.12.18 | 11:29

Гостите сред ноќ останаа без забава, полицијата им ги уапси сите

Полицијата од кафена во Неготино-Полошко приведе и задржа 19 женски лица, кои биле ангажирани за да ги забавуваат гостите. Од СВР Тетово информираат дека полициски службеници...