Ознака: полицајка
Црна хроника 28.05.20 | 20:39

Полицајка од Куманово опомената за своето недолично однесување, возела со нозете кренати на волан

Полицајка од Куманово е опомената за своето скандалозно однесување, таа возела автомобил со нозе преку прозор и качени на управувачот, а при тоа се снимала, а видеото...

Балкан 21.02.20 | 10:03

Валдета ѝ дала на тетка си 12.000 евра сите да ги погребе: Шок детали за масакрот, полицајката со денови го планирала крвавиот поход

Новите информации кои албанските медиуми на Косово ги изнесуваат откриваат дека полицајката Валдета Блаца, која со службениот пиштол ги усмртила браќата и родителите...

Балкан 19.02.20 | 10:20

Постојано ѝ префрлале што не е мажена, кавгата била само капка што ја прели чашата

Косовската полиција го истражува случајот на Валдета Блаца (45), припадничка на полицијата на Косово, која вчера го уби своето семејство, а потоа си пресуди и самата. Во...

Балкан 18.02.20 | 16:39

Нов детаљ за полицајката која ги уби родителите и браќата

Државното обвинителство на Косово доставило нови податоци за повеќеструкото убиство  кое се случило во Гњилане каде 45-годишна полицајкa си ги уби родителите и браќата,...

Балкан 18.02.20 | 16:18

Невиден масакр: Полицајка ги изрешетала родителите, двата брата, па си пресудила себе си

Косовското обвинителство го потврди инцидентот што се случи денеска околу пладне во градот Гњилане, во источно Косово и информира дека станува збор за четирикратно...

Црна хроника 14.12.19 | 22:16

„Алфа“: Полицајка-жртва на мобинг не може веќе да го издржи теророт и бара помош

Полициска службеничка од Велес за телевизијата „Алфа“ сведочи дека е жртва на мобинг. Во изјава за телевизијата вели дека веќе може да ја издржи тортурата на која е...

Кариера 21.11.19 | 13:58

Зорица Вукановиќ – првата жена-командир на полициска станица во Македонија

Зорица Вукановиќ (36) е прва жена која ќе раководи со полициска станица во државата. На предлог на министерот Спасовски, а со поддршка на Советот на Општина Куманово, таа...

Црна хроника 05.07.19 | 19:03

За да фати крадец полицајка се фрли во Вардар

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа апсење на лице, за кое авторот на видеото тврди дека е крадец кого го бркала полицијата во центарот на Скопје. Откако...

Кариера 08.03.19 | 09:24

Акција наместо кафеана: Пресреќен ја извел на вечера, а таа ја избришала шминката, го зела оружјето и заминала на локација

Единствена, но еднаква меѓу колегите во текот на цела година и рамноправно ги извршува сите активности во Единицата за недозволена трговија со дроги во МВР. Во целиот...

Црна хроника 21.02.19 | 15:32

Клоцал полицајка со нозе и ја влечел по асфалтот: Скопјанец заврши во притвор

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе обвинителен предлог против 25-годишен скопјанец, кој на 13 февруари годинава тепал полицајка и ја влечел по земја...