Ознака: полицајка
Свет 10.05.22 | 15:09

Филмски крај на потерата по затворскиот пар: Примерната полицајка си пресуди пред апсењето, фатен нејзиниот љубовник криминалец

Полицијата во Индијана го пронашла и го фатила „исклучително опасниот“ затвореник кој на 29 април побегна со помош на полицајка која работела како затворски чувар....

Естрада 06.07.21 | 22:10

На копно воведува ред, во вода се редат по неа: Ивана е најзгодната полицајка во регионот

Повеќе од шест илјади следачи на „Инстаграм“ се согласуваат дека таа е една од најубавите полициски службенички во регионот. Младата Ивана Роченовиќ од Подгорица...

Црна хроника 04.04.21 | 18:50

Жена од Селце нападнала полицајка на скопскиот аеродром

На Меѓународниот аеродром Скопје вчера во 20 часот била лишена од слобода Х.Б.(42) тетовското село Селце поради тоа што физички нападнала полициска службеничка. По целосното...

Црна хроника 21.02.21 | 18:19

Повторно прегазен полицаец кој обезбедувал место на несреќа

Полициска службеничка со повреди е хоспитализирана во тетовската болница откако во неа удрил „голф“. Како што соопшти МВР, синоќа околу 02.30 часот на автопатот Тетово-Гостивар...

Црна хроника 01.12.20 | 09:08

Користела одмор: МВР демантира дека полицајката која „се удри“ во пајакот си дала отказ

МВР се огласи доцна вчера со демант дека полицајката Јасмина Ангелеска, која имаше недоразбирање со некогашниот функционер на ДУИ Бекир Асани, си дала отказ. Според...

Калеидоскоп 14.10.20 | 14:48

Преку ден полицајка, навечер проститутка: Германката Сара ја шокира јавноста

Германска поранешна полицајка го привлече вниманието на јавноста откако обелодени дека преку ден работела во полицијата, а ноќе била проститутка. Таа раскажа дека...

Калеидоскоп 29.08.20 | 10:49

Лидија е најубавата полицајка на Балканот

Српската полицајка Лидија Такач е најпопуларната припадничка на безбедносните сили на Балканот. Лидија на социјалните мрежи ја следат повеќе од 140 ијлади фанови. ...

Црна хроника 28.05.20 | 20:39

Полицајка од Куманово опомената за своето недолично однесување, возела со нозете кренати на волан

Полицајка од Куманово е опомената за своето скандалозно однесување, таа возела автомобил со нозе преку прозор и качени на управувачот, а при тоа се снимала, а видеото...

Балкан 21.02.20 | 10:03

Валдета ѝ дала на тетка си 12.000 евра сите да ги погребе: Шок детали за масакрот, полицајката со денови го планирала крвавиот поход

Новите информации кои албанските медиуми на Косово ги изнесуваат откриваат дека полицајката Валдета Блаца, која со службениот пиштол ги усмртила браќата и родителите...

Балкан 19.02.20 | 10:20

Постојано ѝ префрлале што не е мажена, кавгата била само капка што ја прели чашата

Косовската полиција го истражува случајот на Валдета Блаца (45), припадничка на полицијата на Косово, која вчера го уби своето семејство, а потоа си пресуди и самата. Во...

Балкан 18.02.20 | 16:39

Нов детаљ за полицајката која ги уби родителите и браќата

Државното обвинителство на Косово доставило нови податоци за повеќеструкото убиство  кое се случило во Гњилане каде 45-годишна полицајкa си ги уби родителите и браќата,...

Балкан 18.02.20 | 16:18

Невиден масакр: Полицајка ги изрешетала родителите, двата брата, па си пресудила себе си

Косовското обвинителство го потврди инцидентот што се случи денеска околу пладне во градот Гњилане, во источно Косово и информира дека станува збор за четирикратно...

Црна хроника 14.12.19 | 22:16

„Алфа“: Полицајка-жртва на мобинг не може веќе да го издржи теророт и бара помош

Полициска службеничка од Велес за телевизијата „Алфа“ сведочи дека е жртва на мобинг. Во изјава за телевизијата вели дека веќе може да ја издржи тортурата на која е...

Кариера 21.11.19 | 13:58

Зорица Вукановиќ – првата жена-командир на полициска станица во Македонија

Зорица Вукановиќ (36) е прва жена која ќе раководи со полициска станица во државата. На предлог на министерот Спасовски, а со поддршка на Советот на Општина Куманово, таа...

Црна хроника 05.07.19 | 19:03

За да фати крадец полицајка се фрли во Вардар

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа апсење на лице, за кое авторот на видеото тврди дека е крадец кого го бркала полицијата во центарот на Скопје. Откако...

Кариера 08.03.19 | 09:24

Акција наместо кафеана: Пресреќен ја извел на вечера, а таа ја избришала шминката, го зела оружјето и заминала на локација

Единствена, но еднаква меѓу колегите во текот на цела година и рамноправно ги извршува сите активности во Единицата за недозволена трговија со дроги во МВР. Во целиот...

Црна хроника 21.02.19 | 15:32

Клоцал полицајка со нозе и ја влечел по асфалтот: Скопјанец заврши во притвор

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе обвинителен предлог против 25-годишен скопјанец, кој на 13 февруари годинава тепал полицајка и ја влечел по земја...