Ознака: Покетино
Фудбал 05.12.22 | 08:38

Ме избркаа од ПСЖ затоа што не ја освоив Лигата на шампионите

Поранешниот тренер на ПСЖ, Маурисио Покетино, се осврна на неговото отпуштање од клубот во јули 2022 година. – Ако го напуштив ПСЖ затоа што не можев да ја освојам Лигата...

Фудбал 15.10.21 | 16:03

Покетино се надева дека Мбапе ќе остан во ПСЖ

Тренерот на ПСЖ, Маурисио Покетино изјави денеска оти верува дека напаѓачот Килијан Мбапе би можел да се предомисли и да остане во клубот од Париз. Мбапе ова лето бараше...

Фудбал 12.04.21 | 16:22

За Покетино Баерн е најголем клуб во светот

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Маурисио Покетино ги сподели своите очекувања од реваншот во четвртфиналето на Лигата на шампионите со Баерн Минхен, тим кој го смета за...

Фудбал 22.02.21 | 09:06

Не било до тренерот: На ПСЖ не му оди ни со Поектино

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Маурисио Покетино, рече дека причина за поразот (0:2) синоќа во дербито со Монако е слабата игра на неговиот тим во нападот. – Не создадовме...

Фудбал 10.01.21 | 12:02

Покетино се израдува на првата победа

Тренерот на ПСЖ, Маурисио Покетино ги сумираше впечатоците од натпреварот од 19. коло на францускиот шампионат против Брест (3:0). – Среќни сме со резултатот, тоа е плод...