Ознака: поевтинување
Економија 29.06.22 | 15:26

Дизелот поевтинува, цените на бензините остануваат исти

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати...

Економија 11.03.22 | 12:44

Од понеделник можно е поевтинување на горивата

Министерот за економија Крешник Бектеши информираше дека од следната недела Регулаторната комисија за енергетика ќе почне да носи одлуки со кои ќе се намали цената...

Скопје 29.01.22 | 13:10

Христовски: Градски паркинг донесе одлука за намалување на цената на паркирање во Скопје

На иницијатива на градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, а согласно Статутот на јавното претпријатие, на седница на Управниот одбор на ЈП Градски паркинг...

Економија 19.07.21 | 13:32

Бензините поскапуваат, дизелот поевтинува

Цените на бензините и на екстра лесното масло за домаќинство од ноќеска на полноќ се зголемуваат за половина денар по литар, додека дизелот поевтинува за два денара...

Економија 10.06.19 | 13:58

Поевтинување на горивата, регулаторна со нов ценовник

Од ноќеска на полноќ горивата на бензинските станици во земјава ќе поевтинат за 3, односно за 2,5 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Според...

Патувања 03.03.19 | 17:47

Најевтиниот град на светот за туристите е на само еден лет од Скопје

За најевтини град за краток престој и рај за туристите е прогласен главниот египетски град Каиро.  Египет од пред две години се врати на големата врата на туризмот, а...

Економија 10.12.18 | 12:42

Од полноќ поевтино гориво

Малопродажните цени на бензините од ноќеска на полноќ се намалуваат за 1,50, а на дизел горивата за 2,50 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Новата...