Ознака: подгорица
Калеидоскоп 20.04.20 | 17:33

Послушајте браќа Македонци, порачаа од Подгорица: Ечи „Македонско девојче“ во карантин

Послушајте браќа Македонци, пишува на видеото кое е снимено во Подгорица за време на полицискиот час поради коронавирусот. Послушајте, браћо Македонци‼️ “Дали...

Култура 04.03.20 | 10:31

Драмски театар со „Странци“ гостува во Подгорица на Меѓународниот фестивал РУГА

Драмски театар Скопје, на 5 март, (четврток) со претставата „Странци“ ќе учествува на Меѓународниот фестивал – РУТА (Регионална унија на театри) во Подгорица, соопштија...

Балкан 27.01.20 | 23:28

Подгорица: Десетина црногорци тепаат момче, кренал три прсти

Ситуацијата во Црна Гора кулминира. Повикот на таканаречените црногорски патриоти да се “одбрани Црна Гора од душманите” веќе се спроведува на дело. Десетина црногорци...

Балкан 27.12.19 | 11:36

Полицијата ја деблокира Подгорица

Црногорската полиција денеска ги деблокираше влезните и излезните патишта до и од Подгорица, кои вчера беа блокирани од приврзаниците на опозицискиот Демократски...

Култура 29.10.19 | 09:56

МНТ со претставата „Еден месец на село“ гостува во Подгорица

Македонскиот народен театар со претставата „Еден месец на село“ кое е дело од врвниот книжевен опус на рускиот автор Иван Сергеевич Тургењев, а во режија на славниот...

Балкан 20.10.19 | 20:20

Докторка од педијатрија мртво дете врати во живот

Педијатарот Алма Дрешевиќ која успеа да го врати во живот детето кое проголтало шаховска фигура и кое не давало знаци на живот, покажа дека не само што е голем доктор,...

Балкан 03.02.19 | 12:35

Силна експлозија во Подгорица, едно лице во критична состојба

Во центарот на главниот град на Црна Гора, Подгорица, утрово експлодира автомобил, а едно лице е во критична состојба. „Едно лице е во животно загрозувачка состојба,...