Ознака: подгорица
Балкан 13.04.21 | 14:47

Купил стан за ликвидација на виден член на Шкаљарците: Црногорската полиција трага за белграѓанецот Зоран Лекиќ

Белграѓанецот Зоран Лекиќ (32) е осомничен дека купил стан во Подгорица од кој членови на криминална група требало да го надгледуваат и да извршат убиство на Милиќ Миња...

Балкан 11.04.21 | 13:31

Припадник на бандата „Пинк Пантер“ уапсен во Подгорица

Подгоричката полиција го уапси Горан Милашиновиќ, член на  бандата „Пинк Пантер“ и неговиот пријател Иван Чарапиќ. Како што било кажано на Вијести.ме, Милашиновиќ...

Балкан 05.08.20 | 22:25

Вознемирувачки фотографии: Врапчиња настрадаа во силното невреме во Подгорица

Силното невреме што синоќа погоди поголем дел од Црна Гора, ги поплави улиците во Подгорица и причини материјална штета. Црногорските медиуми објавија дека во невремето...

Балкан 15.07.20 | 21:00

Не е далеку денот кога ќе мора да прогласиме карантин

Доколку продолжи овој тренд на новозаразени, не е далеку денот кога ќе треба да ја затвориме Подгорица и да се вратиме на режимот од пред неколку месеци, а мислам дека...

Балкан 06.07.20 | 10:15

Загрижувачка состојбата во Црна Гора, можно затворање на главниот град

Членот на медицинскиот штаб и директор на домот за здравје во Подгорица, Небојша Кавариќ, не ја исклучува можноста за затворање на главниот град на Црна Гора, во кој...

Калеидоскоп 20.04.20 | 17:33

Послушајте браќа Македонци, порачаа од Подгорица: Ечи „Македонско девојче“ во карантин

Послушајте браќа Македонци, пишува на видеото кое е снимено во Подгорица за време на полицискиот час поради коронавирусот. Послушајте, браћо Македонци‼️ “Дали...

Култура 04.03.20 | 10:31

Драмски театар со „Странци“ гостува во Подгорица на Меѓународниот фестивал РУГА

Драмски театар Скопје, на 5 март, (четврток) со претставата „Странци“ ќе учествува на Меѓународниот фестивал – РУТА (Регионална унија на театри) во Подгорица, соопштија...

Балкан 27.01.20 | 23:28

Подгорица: Десетина црногорци тепаат момче, кренал три прсти

Ситуацијата во Црна Гора кулминира. Повикот на таканаречените црногорски патриоти да се “одбрани Црна Гора од душманите” веќе се спроведува на дело. Десетина црногорци...

Балкан 27.12.19 | 11:36

Полицијата ја деблокира Подгорица

Црногорската полиција денеска ги деблокираше влезните и излезните патишта до и од Подгорица, кои вчера беа блокирани од приврзаниците на опозицискиот Демократски...

Култура 29.10.19 | 09:56

МНТ со претставата „Еден месец на село“ гостува во Подгорица

Македонскиот народен театар со претставата „Еден месец на село“ кое е дело од врвниот книжевен опус на рускиот автор Иван Сергеевич Тургењев, а во режија на славниот...

Балкан 20.10.19 | 20:20

Докторка од педијатрија мртво дете врати во живот

Педијатарот Алма Дрешевиќ која успеа да го врати во живот детето кое проголтало шаховска фигура и кое не давало знаци на живот, покажа дека не само што е голем доктор,...

Балкан 03.02.19 | 12:35

Силна експлозија во Подгорица, едно лице во критична состојба

Во центарот на главниот град на Црна Гора, Подгорица, утрово експлодира автомобил, а едно лице е во критична состојба. „Едно лице е во животно загрозувачка состојба,...