Ознака: податоци
Македонија 18.06.20 | 15:05

Завршен инспекцискиот надзор за случајот со родилката – лекарка, постапката преминува во надлежност на МВР

Завршен е Инспекцискиот надзор поврзан со родилката – лекарка која што се породи на Гинеколошко – акушерската клиника, а која криела контакти. Понатму тој преминува...

Македонија 22.03.20 | 22:58

Филипче ја објави историјата на болеста на починатата кумановка

Министерот за здравство Венко Филипче на фејсбук ја објави историјата на болеста на починатата жена од Куманово. Податоци ги добив од болницата во Куманово и од...

Свет 24.11.19 | 09:47

Протекоа податоци за 1,2 милијарда корисници на интернет

Личните податоци на 1,2 милијарда корисници на Интернет се нашле незаштитени на еден сервер до кој можел да пристапи било кој со доволно точна веб адреса. Како што пишува...

Свет 19.09.19 | 11:05

Во Австрија протекоа 76 милиони полициски податоци

Во Министерството за внатрешни работи на Австрија дошло до масовно протекување на податоци, јавува информативниот сајт „Буре без дно“. Во едно писмо на Министерството,...

Економија 05.01.19 | 22:46

Се претставуваат лажно за да ви украдат пари или лични податоци: НБРМ со апел да внимавате!

Во изминатиов период, забележана е појава на испраќање електронски пораки до е-адреси на лица од Република Македонија со лажно претставување. Поконкретно, лажното претставување...

Свет 28.12.18 | 09:55

Украдени податоците на Севернокорејци кои пребегнале во Јужна Кореја

Личните податоци на речиси илјада лица од Северна Корејка кои пребегнале во Јужна Кореја, беа цел на хакерски напад, соопштија денеска локалните власти. Во кибер нападот,...