Ознака: подарок
Астро 07.03.22 | 18:11

Какво цвеќе да подарите според хороскопскиот знак

Цвеќето многу говори за себе, за личноста што дарува и за личноста која го прима. Покрај вообичаениот говор на цвеќето, треба да ги познавате и основните карактеристики...

Калеидоскоп 07.02.22 | 09:07

Свекрвата пред свадба им испратила шокантен подарок: Сешто ми падна на памет!

Шокирана невеста со „Редит“ ја сподели својата хорор приказна за подарокот кој неа и на партнерот им го испратила неговата мајка пред венчавката. Нејзината свекрва...

Македонија 24.01.22 | 13:10

Владата не подарува возила туку постапува по обврските кои произлегуваат од Законот за влада

Владата не подарува возила, туку постапува законски, велат од Владата откако медиумите информираа дека Заев, кој се откажа од привилегиите, сепак ќе добие службено возило. Владата...

Македонија 24.01.22 | 10:58

Ковачевски му подари „шкода суперб“ на Заев, кој се откажа од привилегиите

Премиерот Димитар Ковачевски му подари нов автомобил, „шкода суперб“ на поранешниот претседател на СДСМ и премиер Зоран Заев, кој по напуштење на функцијата се откажа...

Македонија 29.12.21 | 13:13

Филипче му подари слика на Заев: Ви благодарам што не кажавте „не“ за која било инвестиција во здравството

Венко Филипче, министерот за здравство во оставка на Зоран Заев, премиерот во заминување денеска му подари слика како знак за внимание и благодарност за поддршката...

Балкан 24.06.21 | 23:00

Србија доделува 200.000 напуштени селски куќи на млади брачни двојки

Симболично, на Видовден, Србија ќе го отвори конкурсот на кој ќе може да се пријавуваат млади брачни двојки за државата да им подари напуштени селски куќи, пренесува...

Македонија 04.06.21 | 23:20

Апасиев доби нов подарок од Заев, пари за реновирање семејна куќа

Првото пратеничко прашање на Димитар Апасиев, пратеник на Левица, беше – барање да се реновира куќата во Велес на семејството Апасиеви. Иако има стотина куќи како на...

Фудбал 03.06.21 | 11:44

Фудбалерите со роденденски подарок за Мрме, тој вели нема повреден од Еуро 2020

Селекторот Игор Ангеловски го прослави 45-от роденден, а од своите драги фудбалери доби убав подарок. Сепак, највреден подарок, вели Мрме, е оној кој македонската репрезентација...

Култура 28.05.21 | 20:02

Прекрасниот подарок за папата кој остана во сенката на дресот

Дресот на македонската фудбалска репрезентација, која за првпат ќе настапува на Европско првество, не беше официјален подарок на македонската делегација предводена...

Македонија 14.02.21 | 15:51

Заев му подари на Вучиќ икона со ликот на Св. Пантелејмон

Премиерот Зоран Заев му подари на српскиот претседател Александар Вучиќ икона со ликот на Свети Пантелејмон како благодарност за денеска доставените вакицни од Фајзер. На...

Калеидоскоп 20.10.20 | 17:46

Двејн Џонсон ѝ подари специјална текила на 101-годишна обожавателка

Една обожавателка на американскиот глумец Двејн Џонсон го прослави 101. роденден, а по тој повод, од актерот доби две шишиња текила како подарок. Џонсон на почетокот на...

Македонија 04.09.20 | 17:20

За збогум: Артан Груби му подари кече на Жбогар

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи помеѓу заедниците, Артан Груби, му подарил кече на евроамбасадорот Самуел Жбогар, чиј мандат во земјава завршува....

Калеидоскоп 25.07.20 | 17:42

Подарок кој ќе ги воодушеви Вељко и Богдана: Еве што подготви Цеца за внукот

Српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ се одлучи за уникатен подарок за својот внук Жељко Ражнатовиќ. Имено пејачката се одлучи на внукот да му подари „Радосница“,...

Астро 05.03.20 | 23:31

Идеја за осмомартовски подарок за секој хороскопски знак

За некого е доволно мало внимание, а некој не се задоволува со ништо помалку од луксуз. Секој хороскопски знак е посебен, но еве неколку насоки за тоа што би можеле да...

Калеидоскоп 12.02.20 | 20:55

Овие цвеќиња не треба да ги подарувате на Денот на вљубените

Која е најголемата грешка што можете да ја направите на Денот на вљубените? Фатете го првиот букет што очите можат да го видат и да подарете го на вашата сакана личност....

Астро 12.02.20 | 16:37

Каков подарок да купите за секој хороскопски знак за Денот на вљубените?

Овен Мажите ќе се радуваат доколку им купите капа, парфем или патики, а дамите на украси за коса, шминка и накит. Бик Најдобар подарок за Бикот е парфем, шише квалитетно...

Семејство 09.02.20 | 13:12

Подарете и го ова на вашата жена и ќе и донесе среќа во животот

Постојат растенија и билки кои носат среќа и здравје во нашиот дом, а доколку некој ви го подари токму овој цвет, љубовта ви е загарантирана. Се работи за Спатифилум,...

Македонија 19.09.19 | 11:40

Подарок пред Влада, од народот за Заев

Утрово пред зградата на Владата беше оставен подарок за премиерот – голема кукла октопод со неговото име на неа. Граѓаните со ова порачаа дека бараат расчистување...

Македонија 21.08.19 | 19:03

Двоседот од Камчев бил озвучен: Катица договарала рекети директно во нечие уво?

Ексклузивниот мебел за домот на Катица Јанева, подарок од близок родина на бизнисменот Орце Камчев, пристигнал со дополнителна опрема – апаратче за прислушување,...

Семејство 12.08.19 | 12:56

Реков сакам „јагуар“, не ова: Син фрлил во река „БМВ“ подарок од неговите родители

Неименуван Индиец бил толку разочаран од автомобилот што го добил како подарок за роденден од неговиот татко, што решил да направи радикален потег. Момчето (22) добило...