Ознака: подароци
Астро 05.03.23 | 13:52

Се ближи 8. Март: Што да ѝ подарите според нејзиниот хороскопски знак?

Огнени знаци: Овен, Лав, Стрелец Пред да тргнете да купувате подарок за огнените дами, добро слушајте за што зборуваат, што сакаат и планираат да купат, а потоа изненадете...

Калеидоскоп 27.12.22 | 12:03

„Бимилк“ подароци за децата од социјално-загрозените и ранливите категории низ цела Македонија

За повесели и посреќни празници „Бимилк“ и оваа година за децата од ранливите категории донираше новогодишни пакетчиња низ цела Македонија, со што придонесе за новогодишната...

Калеидоскоп 21.12.22 | 21:57

Носат негативна енергија: Овие работи не ги подарувајте за Нова Година

Иако можеби имате добра намера, сепак постојат предмети за кои се веруваме дека не треба да ги подарувате. Некои од нив привлекуваат негативна енергија, друг неуспех. Овие...

Калеидоскоп 31.12.21 | 21:45

Ракот сака накит, Вагата сака предмети за дома: Ова се најдобрите подароци за секој хороскопски знак

Овен Овните се активни и сакаат да се натпреваруваат. Подарете им купон за забавна активност – качување, пливање, скијање… Изберете спорт што го сакаат, но во исто време...

Астро 31.12.21 | 16:54

Подарок за секој хороскопски знак

Пред купување новогодишни подароци консултирајте се со хороскопот, или земете совет од астрологот Сузан Милер која вели дека секој хороскопски знак има одредени склоности...

Калеидоскоп 29.12.21 | 10:05

Овие работи никако не смеете да ги подарите за Нова Година, носат негативна енергија

Иако можеби имате добра намера, сепак постојат предмети за кои се верува дека не треба да ги подарувате. Некои од нив привлекуваат негативна енергија, друг неуспех. Овие...

Естрада 25.10.21 | 15:44

Парис Хилтон бара свадбени подароци поскапи од 50.000 евра

Богатата наследничка, Парис Хилтон, наскоро ќе се омажи за претприемачот Картер Реум и по тој повод направи список со подароци од луксузна продавница што треба да ги...

Калеидоскоп 16.05.21 | 16:59

Маж уапсен зошто бил во врска со 35 жени, за постојано да добива подароци

Јапонец е уапсен откако започнал врски со 35 различни жени за да добива подароци во текот на целата година. Како што пренесуваат тамошните медиуми, 39-годишниот Такаши...

Естрада 30.12.20 | 21:30

Јелена е најсекси Дада Мразица: Карлеуша со новогодишна честитка за фановите

Српската естрадна ѕвезда, Јелена Карлеуша, ги воодушеви фановите со една новогодишна фотографија. На свој карактеристичен начин, Јелена им ја честита новата година облечена...

Македонија 26.12.20 | 11:25

Заев испрати новогодишни подароци за 126 деца од групните домови

Премиерот Зоран Заев испрати новогодишни подароци за 126 деца во 23 групни домови низ државата, како и во Дневниот центар за деца на улица и Прифатниот центар за бездомни...

Свет 25.12.20 | 12:08

Австријците за Божик повеќе си давале пари од подароци

Парите беа најчестиот подарок за Божик во Австрија оваа година, а според најновото истражување, под елката имало многу повеќе пари отколку минатата година. Според истражувањето...

Култура 24.12.20 | 09:06

Марко Илиевски со изложбата „Подароци“ дава пример на кој начин модните дизајнери можат да придонесат во создавањето подобар свет

До 7 јануари 2021 во Младинскиот културен центар ќе биде отворена изложбата „Подароци“ на Марко Илиевски. Двете главни идеи на кои што се основа овој проект насловен...

Калеидоскоп 22.10.20 | 15:45

Женски трикови за „лов“ на богати мажи

Популарниот хаштаг „#SugarBabies“ собра повеќе од 211,4 милиони прегледи на платформата за споделување видео на „Тик Ток“, а илјадници млади жени откриваат на кој начин добиле...

Калеидоскоп 31.12.19 | 13:50

Подароци кои не чинат многу, но се бесценети

Подароците се неопходен дел од Божиќ, а празниците се период кога, на некој начин, ни е нajлесно да го извадиме паричникот од торбата и да влегуваме во минуси, за да ги...

Калеидоскоп 08.11.19 | 22:20

Овие работи им се бесплатни на светските милионери

Најмоќните луѓе на светот не мора да трошат пари за овие работи: Храна и пијалок Бесплатната храна и пијалоци се составен дел од животот на висока нога, без разлика дали...

Калеидоскоп 30.10.19 | 17:41

Застанете во ред: Шеик делел телефони, златни часовници, а на децата и старите по 50 евра

Арапскиот шеик Талиб бин Сакр Ал-Касами, овие денови бил во 4-дневна посета на Дервента, град северно од БиХ, а неговата посета кај тамошните жители предизвикала голема...

Македонија 17.07.19 | 12:38

Kој сѐ добивал дарови од Боки 13: Министерки, пратенички, обвинителки, сопруги…

Десетина врвни државни функционери можат да настрадаат законски и политички поради непочитување на законот во случајот Рекет со Боки 13. Во аудио разговорите кои ги...

Калеидоскоп 10.05.19 | 20:01

Свадбените подароци на Љупчо и Александра се претворија во играчки за деца

Александра и Љупчо, младиот брачен пар што ја направи својата свадбена веселба на 5 мај годинава, реши свадбените подароци да ги преточи во играчки и да ги донира таму...

Семејство 07.03.19 | 11:46

Наставничките и учителките не смеат да примат подароци поскапи од 1.000 денари за 8 Март

Учителките, докторките, но и сите жени вработени во администрацијата не смеат да примаат подароци поскапи од 1000 денари за 8-ми Март, стои во Законот за вработените во...

Калеидоскоп 27.12.18 | 19:09

Никако не го подарувајте ова за Нова година

Изборот на подароци за Нова година знае да биде навистина тешка задача. Подарокот зборува за оној кој го добива, но и за оној кој го купува. Затоа, за да го задржи личниот...