Ознака: починато лице
Црна хроника 22.06.20 | 14:59

Најдено починато лице во куќа во Кичево

Во Полициската станица Кичево вчера околу 18:30 часот било пријавено дека на улица „Мицко Станкоски“ во неговата куќа е пронајден починат Б.С. (65) од Кичево. Од доктор...

Здравје 06.04.20 | 11:46

Во Кочани почина едно лице од Ковид-19

Едно лице од Кочани починало од коронавирус потврди  градоначалникот на Кочани, Николчо Илијев. Веста ја добил утринава од член на потесното семејство на починатиот....

Црна хроника 03.10.19 | 10:18

Со „Шкода“ удрил пешак кај Виница, попладнето починал во штипската болница

Вчераутро околу 10 часот на локалниот пат с. Јакимово – Виница, на влезот на просторот за паркирање на возила, патничко возило „шкода октавија“ со винички регистарски...

Црна хроника 25.09.19 | 19:55

29-годишник пронајден мртов во Куманово

Во СВР Куманово денеска е пријaвено дека во монтажните тоалети, во близина на поранешен хотел „Кристал” има починато 29-годишно лице. По овластување на Основен суд Куманово...

Црна хроника 16.09.19 | 17:03

Дошол во тешка состојба на Токсикологија, по кратко починал

Вчеравечер околу 19.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Kомплексот клиники „Мајка Тереза“ – Клиника за токсикологија имало починато машко лице. Според пријавеното,...

Црна хроника 02.07.19 | 14:49

Скопјанец пронајден мртов во стан во Аеродром

Вчера во 18.38 часот во СВР Скопје било пријавено дека во стан на бул.„АВНОЈ“ во Скопје пронајден е починат Н.Ѓ.(38). Од лекар од Итна медицинска помош констатирана е смрт...

Црна хроника 11.05.19 | 13:58

Тело во фаза на распаѓање пронајдено во Слепче, починатиот го снемало пред една недела

Вчера околу 14 часот во Полициската станица – Прилеп, Б.Ц пријавил дека во атар на с. Слепче под манастирот „Св.Никола“, пронашол починато машко лице чие тело било...

Црна хроника 05.05.19 | 22:10

Починал на избирачко место во Лисиче

Починало лице на избирачко место во Лисиче објави „24 Инфо“. Од МВР нема официјална потврда за информацијата. Трагедијата се случила на неколку минути пред затварање...

Црна хроника 23.04.19 | 10:10

Гостиварец починал ноќеска на летот Базел – Скопје

Ноќеска триесетина минути по полноќ, на Граничниот премин “Меѓународен aеродром – Скопје“ пристигнал воздухоплов што сообраќал на релација Базел – Скопје и било...

Црна хроника 21.04.19 | 13:12

Пронајдено починато лице во Демиркаписко

Во Полициска станица Неготино синоќа во 18:30 часот било пријавено дека на местото „Селиште“, атар на село Копришница, Демиркаписко, пронајдено било починато машко лице. Оваа...