Ознака: починато дете
Здравје 17.09.21 | 18:22

Заведено е во ковид статистиката: Почина двегодишното дете со долга историја на болести

Универзитетската клиника за детска хирургија до Центарот за социјални грижи и до СВР Скопје пријави случај за двегодишно дете со долга историја на болести, кое од страна...

Балкан 05.06.21 | 23:28

Дете почина од енергетски пијалак

13-годишно момче починало откако испило енергетски пијалак, пишува Вечерњи лист. Немилиот настан се случил пред седетина дена во Загреб, пренесува весникот. Момчето...

Балкан 17.10.20 | 09:20

Едногодишно девојче починало во приватна градинка во Земун, откриени низа неправилности

Едногодишно девојче вчера ненадејно починало во приватна градинка во Земун, Србија. Просветните инспектори денеска во вонредна инспекција во градинката „Ивин возич“...

Македонија 06.10.20 | 12:36

МТСП: Сотојбата на Илче беше стабилна, смртта синоќа настапила ненадејно

Се чекаат резултатите од Судска медицина кои ќе ја откријат причината за смртта на 11-годишниот Илче од Охрид, чија потресна приказна со месеци ја брануваше јавноста. 11-годишниот...

Црна хроника 16.06.20 | 15:03

Почина седумгодишно дете во Велес

Седумгодишно дете без знаци на живот било донесено вчера во болницата во Велес. Лекарите се обиделе да го реанимираат, но безуспешно. Случајот го потврди портпаролот...

Балкан 02.03.20 | 11:25

Загина дете во превртен чамец во близина на Лезбос

Во акција за спасување на бегалци и мигранти на грчката крајбрежна служба во близина на Лезбос, од морето било извлечено мртво дете, откако се превртил чамец во кој имало...

Црна хроника 12.12.19 | 13:21

Се испитува дали смртта на 13-годишното девојче од Гостивар е поврзана со секта

Основното јавно обвинителство Гостивар постапува за утврдување на причините за смртта на 13-годишно девојче од Гостивар, чие безживотно тело беше пронајдено во нејзиниот...

Свет 02.12.19 | 09:32

Убиен тригодишен син на политичар, во автомобилот пукале додека чекале на семафор

Во центарот на Киев, засега непознати напаѓачи пукале кон автомобилот на пратеник, при што е убиен неговиот тригодишен син. Според полициски извори, автомобилот „ренџ...

Балкан 25.11.19 | 12:43

Ненадејно починало 14-годишно момче на роденденска прослава

Четиринаесетгодишниот Лазар М. од Нови Пазар, Србија, ненадејно починал за време роденденска забава на школски другар. Момчето одеднаш паднало откако испило чаша вода....

Свет 18.11.19 | 10:05

18-месечно бебе почина зошто родителите го хранеле како веган

На 35-годишната Шила О’Лири и нејзиниот сопруг Рајан (30) ќе им се суди за убиство и занемарување на дете, откако нивниот 18-месечен син починал поради неухранетост. Детето...

Патувања 29.08.19 | 17:41

Пумпа на базен ја вшмукала малата Алиса, 15-те минути се борела под вода, па починала

Црна дамка фрла стравотна несреќа што се случила минатата недела во летувалиштето Бодрум кога базенска пумпа ја вшмукала 12-годишната Алиса, која починала од последиците...

Црна хроника 15.08.19 | 10:40

Teлото на 13-годишното девојче предадено на семејството

Тринаесетгодишно девојче вчера им подлегна на повредите на главата откако врз него паднала статива во Соколана во Куманово. Како што соопштија од СВР Куманово, вчера...

Црна хроника 12.08.19 | 12:44

Почина тригодишно девојче во Струга, телото дадено на обдукција

Тригодишно девојче починато вчера било донесено во Медицинскиот центар во Струга. СВР Охрид денеска соопшти дека во 10 часот и 20 минути од болницата пријавиле дека А.Ј....

Свет 07.08.19 | 10:10

Шестгодишно дете почина откако било оставено во автобус 9 часа

Едно шестгодишно дете било најдено мртво во неговиот училишен автобус во главниот град на Виетнам, Ханој, откако во него било оставено цели девет часа, соопшти денеска...

Здравје 10.02.19 | 17:40

Починатото дете со морбили се заразило од татка си

Тринаесетмесечното дете од Свети Николе, кое вчера попладне почина од компликации предизвикани од мали сипаници, детето малите сипаници ги префатило од неговиот татко,...

Црна хроника 04.01.19 | 14:52

Почина дете во Чаир, се испитуваат причините

Вчера околу 07,35 часот во Полициска станица Чаир, М.М.(29) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 06,00 часот во неговиот дом забележал дека неговиот син не дава знаци на...