Ознака: почината жена
Црна хроника 17.04.20 | 13:31

Жена падна од балкон и почина

Тетовка им подлегна на тешките повреди здобиени по падот од балкон. Како што соопшти денес МВР околу 11.10 часот во СВР Тетово било пријавено дека на ул. „Благоја Тоска“,...

Балкан 28.03.20 | 09:11

Девет починати во Албанија

На Инфективната клиника во Тирана синоќа почина 52-годишна пациентка заразена од Ковид-19, со што бројот на починатите од овој новиот коронавирус во Албанија се зголеми...

Македонија 22.03.20 | 22:58

Филипче ја објави историјата на болеста на починатата кумановка

Министерот за здравство Венко Филипче на фејсбук ја објави историјата на болеста на починатата жена од Куманово. Податоци ги добив од болницата во Куманово и од...

Црна хроника 20.02.20 | 16:57

Почина жена откако врз неа падна дрво

Жена им подлегна на повредите откако дрво падна врз неа. Како што соопшти МВР, вчера околу 11.20 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека во атар на с.Октиси,...

Црна хроника 27.01.20 | 16:54

Почината жена пронајдена во Вардар, познат нејзиниот идентитет

На 26.01.2020 во 09:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во водите на реката Вардар има починато женско лице. Од екипа на Бригадата за прпотивпожарна заштита Скопје телото...

Црна хроника 17.01.20 | 10:54

Почина жената повредена во вчерашната верижен судир, еден учесник го напуштил местото на несреќата

Жената што вчера се здоби со тешки повреди во верижниот судир кај Велес, денеска им подлегна на повредите на скопските клиники. Како што соопшти МВР, во сообраќајката...

Црна хроника 16.01.20 | 18:19

Почина жената која беше тешко повредена во верижниот судир на автопатот Велес-Скопје

Почина жената која што со тешки телесни повреди беше пренесена на КАРИЛ по веружната сообраќајна несреќа што се случи утринава околу осум часот кај местото Пуста Кула...

Црна хроника 02.01.20 | 10:47

Трагедија за Нова година во Штип: Жена падна од тераса и почина

Д.Г (57) од Кочани паднала од тераса на стан на ул.Боро Арсов во Штип. Случајот бил пријавен на 1 -ви јануари 2020 околу 1 часот и 50 минути. Лицето Д.Г живеела во вонбрачна врска...

Свет 30.12.19 | 20:53

Хирурзи запалиле пациентка на операција

Жена го загуби животот за време на хирушка интервенција кога хирурзи по грешка ѝ нанеле смртоносни повреди по целото тело, информираше министерот за здравство на Романија,...

Црна хроника 15.11.19 | 19:35

Oткако пациентка почина поради внатрешно крварење, кривично се гони битолски хирург

СВР Битола поднесе кривична пријава против О.А.(62) од Битола, хирург во Клиничка болница Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешки дела...

Црна хроника 23.06.19 | 16:31

Родилката oд Охрид се породила со царски рез, починала по седум дена

Сè уште се чекаат официјални информации околу случајот со починатата родилка од охридската населба Рача. 27-годишна родилка од Охрид почина на клиниката во Скопје Од...

Црна хроника 07.04.19 | 15:50

Жена почина на автобуска постојка во Скопје

На 06.04.2019 година во 09:30 часот во Полициската станица Центар од екипа на Итна медицинска помош било пријавено дека на булеварот “ВМРО“ во Скопје, на автобуската постојка,...