Ознака: побегнал
Црна хроника 02.05.21 | 17:56

16-годишна скопјанка прегази пешак кај Крани и побегна од местото на несреќата

Вчера во 21:00 часот било пријавено дека во автокампот Крани-Ресен патничко моторно возило „фолксваген“ со ресенски регистарски ознаки управувано од непознат возач...

Црна хроника 24.04.21 | 14:14

Пациент ноќеска по полноќ побегнал од модуларната болница во Штип, еден час подоцна е пронајден мртов

Ноќеска по полноќ модуларната болница ја напуштил 75 годишен пациент од Пробиштип. Еден час подоцна е пронајден мртов во една од околните улички околу штипската болница....

Црна хроника 22.03.21 | 21:15

Дете прегазено на булеварот Партизански одреди, возачот побегнал

Синоќа, во 20 часот, на булеварот Партизански одреди во Скопје, возило „ауди“ удри во 15-годишен пешак од Скопје. Од МВР информираат дека возачот побегнал по несреќата. Пешакот...