Ознака: Плоштад
Скопје 30.08.22 | 12:37

Камион пропадна во фонтаната на Плоштад Македонија

Камион пропадна во фонтаната на Плоштадот Макадонија во Скопје. Од 31 август по 4 септември на скопскиот плоштад ќе се одржи „Пиволенд“, а камионот што пропаднал носел...

Македонија 19.07.22 | 13:15

Милошоски: Ако ова е историски ден нека одат на плоштад и нека го повикаат народот на заедничка прослава

Доколку ова денеска е историски ден, откако ќе се вратат од Брисел премиерот Ковачевски, Бујар Османи и Бојан Маричиќ, нека одат на плоштад и нека го повикаат народот...

Црна хроника 21.05.22 | 14:31

Апсење на плоштад „Македонија“, 20-годишно момче носело пиштол пред казино

МВР информира дека полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје вчера синоќа околу 19.15 часот пред казино на плоштадот „Македонија“ го...

Скопје 20.05.22 | 17:25

Скопските матуранти играа квадрил и салса на плоштад „Македонија“

По двегодишна пауза поради пандемијата на коронавирусот, матурантите од 14 училишта од Скопје денеска повторно земаа учество на „Матурската парада“, на плоштадот „Македонија“. Учествуваа...

Фудбал 25.03.22 | 14:57

И вечерва ќе се слави на плоштад Македонија

Сензационалниот триумф над Италија и пласманот во финалето од мундијалскиот бараж македонските фудбалски репрезентативци и членовите на стручниот штаб ќе ја прослават...

Музика 25.01.22 | 18:57

Утре ќе се палат свеќи за Аки Рахимовски на плоштадот Македонија

Во среда, 26 јануари, ден пред неговиот погреб во Загреб, Скопје ќе го испрати својот сограѓанин и пријател, легендарниот фронтмен на групата „Парни ваљак“ и најдобриот...

Скопје 04.01.22 | 12:32

Перо Камиказа го озвучувал концертот на Плоштад за Нова година: Ни 8 отсто не чинеше од сумата на Шилегов оваа Нова Година, 14 илјади спрема 165 илјади евра

Петар Георгиевски, независниот кандидат за градоначалник на Скопје со поддршка од „Левица“, објави на Фејсбук дека неговата фирма добила 14.000 евра од Град Скопје за...

Црна хроника 01.05.21 | 19:00

Jапонец претепан на плоштад „Македонија“

Јапонец во полицијата пријавил дека бил нападнат среде бел ден на плоштадот „Македонија“ во Скопје. „На 30.04.2021 во 16.15 часот било пријавено дека околу 15.30 часот, пред...

Скопје 11.04.21 | 11:36

На плоштадот „Македонија“ две недели стои отворената дупка каде што пропадна комуналното камионче

На плоштадот „Македонија“ во центарот на Скопје се уште стои ненпоправена дупката направена од комунално камионче кое пропадна во подната фонтана. Комунално камионче...

Скопје 29.03.21 | 10:07

Комунално камионче пропадна во фонтаната на плоштадот Македонија, возачот едвај извлечен

Утрово пропадна камионче на комунална хигиена кое што го чистеше плоштадот Македонија. Како што објави „Слободен печат“, возачот едвај е извлечен од превртеното возило. Ова...

Црна хроника 03.01.21 | 10:42

Во Радовиш нема Бентли па со БМВ се возат низ плоштад

Продолжува ТикТок лудилото во Македонија во кое како да има натпревар кој да испаде поголем идиот. Пред една недела жител на Арачиново со Бентли возеше низ плоштадот,...

Скопје 28.12.20 | 22:23

Автомобил повторно влезе на Плоштадот: Возачот на молитва пред Цар Самоил

Вечерва несовесен возач повторно со автомобилот влезе на плоштадот „Македонија“ во Скопје. На видеото објавено на социјалните мрежи може да се види како возачот клекна...

Твитови 26.12.20 | 17:16

Град Скопје: Прошетајте со Бентли по плоштадот за само 45 евра, гратис печени костени

Количините се неограничени.Покровител Град Скопје.

Македонија 26.12.20 | 13:12

Возење низ плоштад за 45 евра – плаќа Петре Шилегов

Иако е забрането, автомобил Бентли пред некоја вечер возеше на плоштадот. Од снимките можеше да се забележи дека автомобилот возел брзо, со што во опасност ги доведе...

Скопје 20.12.20 | 22:38

Кафеаните се затворија, плоштадот се наполни, маски не носат сите

Откако во 18 часот ќе затворат угостителските објекти, граѓаните ги посетуваат трговските центри или пак плоштадите. Вчера и денеска во центарот на Скопје, сликата е...

Скопје 07.12.20 | 11:40

Новогодишната елка на плоштад „Македонија“ симболично ќе светне вечерва во 19 часот

Новогодишната елка што е поставена на плоштадот „Македонија“ ќе светне вечер во 19 часот, како предвесник на новогодишното празнување во Скопје. Поради пандемијата...

Скопје 14.05.20 | 11:59

Попова: Шилегов плаќал како да купува злато, а има само зелена трева, најскапиот тревник во светот скопјани ги чини 530.000 евра

Ова зад мене е најскапиот тревник во светот. Овој тревник заедно со содржините на него скопјани ги чини неверојатни 33 милиони денари, односно над 530 илјади евра. Оваа...

Твитови 14.05.20 | 11:10

Разликата меѓу плочките од времето на Пенов и трлото на Шилегов


Скопје 02.01.20 | 14:33

Како изгледаше Плоштадот по концертот на Дино Мерлин?

Новогодишната забава на плоштадот Македонија, судејќи според фотографиите, била место каде многумина жители на Скопје, но и на останатие градови ја дочекале новата...

Скопје 30.09.19 | 14:14

Шилегов: Започнува уредувањето на плочникот на влезот на ГТЦ и градскиот плоштад

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, денеска го најави започнувањето на уредувањето на плочникот влезот на ГТЦ и градскиот плоштад, проект го објасни на денешната...