Ознака: плејоф
Кошарка 12.07.21 | 09:31

Монструозна партија на Јанис: Милвоки го збриша Феникс во третиот дуел од НБА финалето

Поранешниот двократен МВП на НБА лигата и прва ѕвезда на Милвоки бакс, Јанис Антетокумпо е најзаслужниот за победата на неговиот тим на домашен терен против Феникс...

Кошарка 09.07.21 | 09:56

Трудот на Јанис остана залуден, Феникс поведе со 2:0 во финалето на НБА

Девин Букер постигна 31 поен (7-12 за три поени), а имаше и шест асистенции и пет скока, со што го предводеше Феникс санс до триумф против Милвоки бакс со 118:108 и водство во...

Кошарка 07.07.21 | 08:48

Феникс поведе во финалето на НБА

Феникс санс на домашен терен го совлада Милвоки бакс со 118:105 во првиот натпревар од големото финале во НБА-лигата. Тимот од Аризона беше предводен своите три ѕвезди,...

Кошарка 02.07.21 | 08:53

Феноменална партија на Брук Лопез за плејоф водство на Милвоки против Атланта во финалето на Истокот во НБА

Центарот на Милвоки бакс, Брук Лопез, одигра одличен натпревар со што му помогна на својот тим да поведе со 3:2 во победи против Атланта хоукс во финалето на Источната...

Кошарка 01.07.21 | 06:33

Круна на легендарната кариера: Крис Пол ќе игра во финалето на НБА

Во својата 16. сезона во НБА лигата, Крис Пол ќе игра во финалето на најсилната кошаркарска лига во светот. Еден од најдобрите плејмејкери на сите времиња, до таквиот успех...

Кошарка 28.06.21 | 10:31

Милвоки ја врати контролата во финалето на Истокот во НБА

Милвоки бакс славеше победа на гостувањето кај Атланта хоукс со 113:102 со што си ја врати предноста на домашниот терен во финалето од Источната конференција каде што сега...

Кошарка 25.06.21 | 09:42

Клиперси се враќаат во игра во финалето на Западната конференција на НБА лигата

ЛА Клиперс го совладаа Феникс санс со 106:92 со што намалија на 2:1 во победи во финалето на Западната конференција во НБА лигата. Клучниот период од натпреварот беше третата...

Кошарка 23.06.21 | 10:23

Кошаркарска магија во Феникс: „Сонцата“ со акција на 0,9 секунди ги шокираа Клиперси

Перфектно одиграна акција на само 0,9 секунди до крајот на мечот резултира со забивање на Деандре Ејтон и победа на Феникс санс против ЛА Клиперс со 104:103. Со овој триумф,...

Кошарка 10.06.21 | 10:50

Крис Пол го засени новиот МВП и се искачи на 14. место според бројот на плејоф асистенции во НБА

Крис Пол одигра блескава партија со која го предводеше еникс санс до триумф против Денвер нагетс со 123:98. Со овој триумф „сонцата“ дојдоа до предност од 2:0 во победи...

Кошарка 07.06.21 | 09:03

Клиперси ја добија „мајсторката“ против Далас, тренерот Тирон Лу остана перфектен во одлучувачките натпревари

Кошаркарите на Лос Анџелес Клиперс го совладаа Далас со 126:111 во решавачкиот, седми натпревар од првото коло од плејофоти се пласираа во полуфиналето на Западот. За тренерот...

Кошарка 04.06.21 | 08:12

Феникс подобар од ЛА Лејкерс: Шампионот фрлен на колена во првата рунда од плејофот

Екипата на Феникс санс славеше во Лос Анџелес против ЛА Лејкерс со 113:100 во шестиот натпревар од плејоф серијата и со 4:2 во победи оди понатаму. Ова е само седми пат во...

Кошарка 23.05.21 | 10:47

Го отвори плејофот со трипл-дабл: Лука Дончиќ ги сруши фаворизираните ЛА Клиперс

Лука Дончиќ реализира трипл-дабл со што го предводеше Далас до изненадувачка победа на гости против ЛА Клиперс со 113:103. Со овој триумф, Далас, кој во плејофот влезе како...

Кошарка 01.10.20 | 12:22

Пипен: Плејоф во „меурот“ не е НБА, тоа е обичен баскет

Шесткратниот шампион во НБА со Чикаго Булс, Скоти Пипен, не е воодушевен од начинот на кој завршува сезоната и од тоа што плејофот се игра во „меурот“ во Орландо. Пипен...

Кошарка 28.09.20 | 09:54

Мајами оди во НБА финалето на дуел против Леброн и Лејкерси

Екипата на Мајами хит го совлада Бостон селтикс во шестиот натпревар од финалната серија на Источната серија и се избори за место во големото фнале каде што ќе игра...

Кошарка 26.09.20 | 08:38

Мајами убедлив за останување во живот во НБА плејофот

Екипата на Бостон остана во живот во финалната серија од Источната конференција во НБА лигата со понеда против Мајами со 121:108, со што намали на 3:2 во победи во плејоф...

Кошарка 24.09.20 | 09:22

Мајами на чекот до НБА финалето

Кошаркарите на Мајами Хит го совладаа Бостон Селтикс со 112-109 во четвртиот натпревар од финалето во Источната конференција со што им треба уште само еден триумф за да...

Кошарка 23.09.20 | 09:25

Одлична игра и победа на Денвер за 2:1 во финалната серија

Екипата на Денвер забележа победа во третиот натпревар од финалето на Западната конференција против Лос Анџелес лејкерс во НБА плејофот. „Нагетс“ ноќеска славеа со...

Кошарка 30.08.20 | 14:03

Лејкерс и Милвоки изборија конференциско полуфинале во НБА плејофот

Лос Анџелес Лејкерс го совладаа Портланд Трејл Блејзерс со 131-122 во саботата во последниот натпревар од рундата и ќе го продолжат патот до плејофот во НБА-лигата во полуфиналето...

Кошарка 29.08.20 | 12:13

Обамa го советува Леброн играчите да не го бојкотираат НБА плејофот

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс, стапил во контакт со поранешниот американски претседател Барак Обама во врска со бојкотот во плеј-офот во НБА. Разговорот...

Кошарка 27.08.20 | 00:00

НБА ги одложи натпреварите во плеј-офот по бојкотот на Милвоки Бакс

НБА во средата соопшти дека денешните натпревари во плејофот се одложени на неодредено време, откако Милвоки Бакс го бојкотира петиот натпревар од нивната серија против...