Ознака: пластична хирургија
Балкан 24.05.21 | 21:39

Уапсен масер од Белград кој лажел дека е хирург и вршел пластични операции

Дваесет и тригодишен масер од Батајница кај Белград, кој со години држел „елитна“ ординација за пластична хирургија е уапсен по неколкунеделна полициска потрага,...

Македонија 05.04.21 | 21:03

Скопјанка ја префрлале од клиника во клиника, по што на крајот починала

Наместо да биде итно хоспитализирана и лекувана, пациентка во тешка здравствена состојба, како топка била предавана од клиника на клиника, по што била испратена дома....

Македонија 23.03.21 | 20:31

Ова е најтешкиот бран досега: Траума и пластична хирургија се полни со ковид-пациенти, зафатени се сите 243 кревети на Интерните клиники

Траума и пластична хирургија се полни со ковид пациенти а до последен се зафатени и 243те кревети на Интерните клиники. Сите пациенти се на кислородна поддршка со тешка...

Мода и убавина 07.02.21 | 22:20

Ѝ препорачале пластичен хирург – тој да ти бил касап

Кинеската пејачка и актерка Гао Лиу закрепнува од депресија, но и проблеи со носот откако се обидела да се разубави кај надрихирург. View this post on Instagram A...

Македонија 17.08.20 | 10:04

За време на пандемијата на Клиника за пластична хирургија извршени над 500 хируршки интервенции

На Универзитетската клиника за пластична и реконструктивна хирургија континуирано се одвива работниот процес и во услови предизвикани од пандемијата со Kовид-19. Во...

Твитови 17.09.19 | 11:18

Пластична хирургија – Скопје, септември 2019

Пластична хирургија- Скопје Сеп. 2019 pic.twitter.com/crRTRmzv2C — ИФ. (@ivi_says) September 16, 2019

Здравје 31.07.19 | 18:45

Колку чини враќањето на невиноста во Македонија?

Околу илјада млади девојки од Македонија последнава година побарале да си ја вратат невиноста со хируршка реконструкција на хименот. Операцијата хименопластика е...

Естрада 31.07.19 | 17:42

Офкала, рацете ѝ се треселе, го молела лекарот да престане

Фолк-дивата лепа Брена неодамна ги вадела старите истрошени силикони од усните и ги заменила со разградлив хијалурон, пишува Курир.рс. View this post on Instagram ...

Естрада 15.02.19 | 18:16

Цеца оперирана во најстрога тајност: Не ми личеше на годините

Светлана Цеца Ражнатовиќ долго размислувала за намалување на градите, а оваа интервенција чувана во стога тајност ја направила пред две недели. Цеца никогаш не криела...

Мода и убавина 09.02.19 | 20:10

Што значи успешна операција на нос – на Холивуд му успеале само три

Ако нешто има за да се рине со лопата тоа се лоши пластични операции на кој било дел од телото, а бидејќи носот е највидлив, почнуваме од него. Сме виделе лоши зафати, но...