Ознака: пластична хирургија
Македонија 17.08.20 | 10:04

За време на пандемијата на Клиника за пластична хирургија извршени над 500 хируршки интервенции

На Универзитетската клиника за пластична и реконструктивна хирургија континуирано се одвива работниот процес и во услови предизвикани од пандемијата со Kовид-19. Во...

Твитови 17.09.19 | 11:18

Пластична хирургија – Скопје, септември 2019

Пластична хирургија- Скопје Сеп. 2019 pic.twitter.com/crRTRmzv2C — ИФ. (@ivi_says) September 16, 2019

Здравје 31.07.19 | 18:45

Колку чини враќањето на невиноста во Македонија?

Околу илјада млади девојки од Македонија последнава година побарале да си ја вратат невиноста со хируршка реконструкција на хименот. Операцијата хименопластика е...

Естрада 31.07.19 | 17:42

Офкала, рацете ѝ се треселе, го молела лекарот да престане

Фолк-дивата лепа Брена неодамна ги вадела старите истрошени силикони од усните и ги заменила со разградлив хијалурон, пишува Курир.рс. View this post on Instagram ...

Естрада 15.02.19 | 18:16

Цеца оперирана во најстрога тајност: Не ми личеше на годините

Светлана Цеца Ражнатовиќ долго размислувала за намалување на градите, а оваа интервенција чувана во стога тајност ја направила пред две недели. Цеца никогаш не криела...

Мода и убавина 09.02.19 | 20:10

Што значи успешна операција на нос – на Холивуд му успеале само три

Ако нешто има за да се рине со лопата тоа се лоши пластични операции на кој било дел од телото, а бидејќи носот е највидлив, почнуваме од него. Сме виделе лоши зафати, но...