Ознака: пластичарска
Црна хроника 03.06.22 | 18:09

Пешак повреден на „Пластичарска”

Пешак е повреден попладнево во сообраќајна несреќа на булеварот „Никола Карев“ познат како улица „Пластичарска”. Веста за МИА ја потврдуваат и од МВР од каде појаснуваат...

Црна хроника 28.01.22 | 15:29

Голем пожар на Пластичарска, се гаснеше со шест возила

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала со...

Вести 28.01.22 | 15:01

Голем пожар на „Пластичарска“ – улицата затворена за сообраќај

Голем пожар зафати објект на „Пластичарска“, информира 24инфо. Полицијата го затвори делот од скопскиот булевар „Никола Карев“ на потегот кон Бит Пазар каде што работат...

Скопје 26.08.21 | 20:34

Новата „Пластичарска“ со која се гордее Шилегов, по дождот претворена во поток

Иако реконструкцијата на „Пластичарската“ улица во Скопје беше завршена неодамна, оваа сообраќајница, која е дел од проектите со кои се фали градоначалникот Петре...