Ознака: плакета
Култура 18.10.21 | 09:21

Конески ги задолжи сите генерации да го чествуваат неговиот придонес за македонскиот јазик

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев го прими секретарот на Фондацијата за македонски јазик „Небрегово“, Атанас Конески. Атанас Конески...

Македонија 10.10.21 | 20:48

Не е сатира: Плакета за Заев за неговиот придонес во афирмацијата и негувањето на вредностите и традициите на антифашистичката борба

Денеска во рамките на програмските активности за одбележување на празникот 11 Октомври – Ден на народното востание и по повод 80 годишнината од овој настан, на премиерот...

Македонија 10.10.21 | 19:56

Заев прими плакета од борците на НОВ на Србија

На претседателот на Владата на Македонија Зоран Заев, во рамките на програмските активности за одбележување на празникот 11 Октомври – Ден на народното востание и по...

Фудбал 09.07.21 | 13:45

МВР ѝ го смени името на ФФМ при доделување плакета за Ангеловски

Поранешниот селектор на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, доби плакета од Министерството за внатрешни работи (МВР), кое му беше доделено од директорот...

Култура 06.03.20 | 13:20

Авторите на „Медена земја“ добија плакета од Владата

Техничкиот премиер Оливер Спасовски денеска се сретна со авторите на филмот „Медена земја“, Тамара Котевска и Љубомир Стефанов, продуцентот и монтажер Атанас Георгиев...