Ознака: Писма
Македонија 12.03.21 | 14:12

Неписмен, седи кец!

Покрај реакциите за самата содржина на писмата потпишани од министерот за здравство Венко Филипче до кинеската компанија, на социјалните мрежи се реагира и за лошито...

Македонија 11.03.21 | 09:56

Николоски: Јасно е дека за провизии се одело преку фантом фирма, а не директно до производителот

Во трка по провизии се губат човечки животи, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ откако италијанскиот весник „Ла верита“ ги објави писмата со потпис и печат од министерот...

Македонија 03.09.20 | 08:29

Заев ќе им подели на министрите писма со задачи

Владата на Република Македонија денеска, во свечената сала ќе ја одржи втората седница. На седницата, како што информираат од владината прес служба, премиерот...

Калеидоскоп 09.02.20 | 15:46

Чуварка во затвор се вљубила во затвореник: Го тетовирала неговото име, а направила дупка на панталоните за…

Стефани Смитвајт (40) била чувар во најастрого чуваните затвори во Дурхам, на североисткот на Англија. Таа била маѓепсана од затвореникот Куртис Ворен, гагстер чие име...

Македонија 21.12.19 | 09:00

Ни нотар, ни бутур: Како составите на Јанева завршија кај Јовески и како уште еднаш се урна македонското правосудство

Писмата кои што Катица Јанева ги испрати од истражниот затвор во Шуто Оризари, а чија содржина се однесуваше на работата и предметите на СЈО, биле напишани рачно, а потоа...

Македонија 24.09.19 | 09:32

Македонија мора што поскоро да ги почне преговорите за поглавјата 23 и 24

Пратеникот Антонио Милошоски денеска објави дека како претседател на Комисијата за надворешна политика, упатил писма до колегите Пиа Дикстра (Холандија) и Михаел Јенсен...

Македонија 19.09.19 | 11:12

Испратив писма до Германија и Франција како ургенција за почеток на преговорите со ЕУ

Денеска, како претседател на Комисијата за надворешна политика, упатив писма до колегите г-а Мариел Де Сарнез (Франција) и г-н Норберт Ретген (Германија), како ургенција...

Македонија 13.09.19 | 12:05

Joвески: Писмата од Јанева немаат печат, но се легитимни

Писмата, кои специјалната обвинителка Катица Јанева ги испрати од притвор до ЈО и со кои таа дава согласност за преземање на предметите на СЈО од редовното обвинителство,...

Македонија 11.09.19 | 15:55

Јовески: Писмата на Јанева од Шутка се напишани на рака

Не е вистина дека едно од писмата на Катица Јанева испратени до ЈО од истражиот затвор „Скопје“ е напишано на компјутер, тврди државниот јавен обвинител Љубомир Јовески...

Македонија 06.09.19 | 18:53

Милошоски: Писмата од притвор се договорен потег меѓу Владата, Јанева, Рускоска и Јовески

Писмата кои Катица Јанева ги испраќа од притвор не се по нејзина иницијатива, вели пратеникот Антонио Милошоски, кој по денешната средба на работните групи за Законот...

Балкан 21.12.18 | 13:54

Брнабиќ со писмо до Рама: „Преиспитајте ја поддршката кон Косово“!

Српската премиерка, Ана Брнабиќ, недоамна му испратила две писма на својот албански колега Еди Рама, во кои изразила загриженост поради состојбата во регионот обвинувајќи...