Ознака: Пино
Црна хроника 13.07.20 | 11:06

Ангела Ѓорѓиевска e осудена на 19 години затвор за убиство на Пино

Ангела Ѓорѓиевска која беше обвинета за убиството на 26 годишниот Пинета Секондо – Пино, судот ја прогласи за виновна и ја осуди на затворска казна од 19 години. Според...

Црна хроника 04.02.20 | 13:00

Ангела барала од Пино да и помогне да стави девојка во багажник на кола

Другарите на убиениот Пинета Секондо – Пино денеска сведочеа во Кривичниот суд, каде што првообвинет е Фуркан Али кој е во бегство, а второобвинета е Ангела Ѓорѓиевска. Пријателот...

Црна хроника 27.01.20 | 14:03

Пино беше многу мек со жените, а Ангела му се допаѓаше

На денешното судско рочиште за убиството на Пинета Секондо – Пино се сослушуваа тројца сведоци, кои одговараа на прашањата на обвинителката Лидија Раичевиќ. Другарката...

Црна хроника 18.12.19 | 13:49

Сведок: Фуркан ми рече дека убиле човек, Ангела потврди

На денешното судско рочиште за убиството на Пино Секондо, сведочеше девојка која истакна дека осомничените Фуркан Али и Ангела Ѓорѓиевска и признале дека извршиле...

Скопје 09.12.19 | 20:01

Сеќавање на Пино: Дојдете на мирен протест за сите исезнати, убиени и починати деца

На десетти декември навршува една година од исчезнувањето на Пино Секондо. Неговата мајка Маја Трпковска најави дека по тој повод во 17 часот ќе организизра мирен протест...

Црна хроника 27.11.19 | 14:52

Мајката на Пино сведочеше пред Суд: Обвинетата Ангела ме гледа крвнички

Мајката на убиениот Пино Секондо, Маја Трпковска во судница со часови раскажуваше за нејзиното убиено дете, како дознала дека исчезнал и низ се што поминала откако исчезнал...

Црна хроника 27.11.19 | 11:07

Ѓорѓиевска тврди дека не е виновна за смртта на Пино

Ангела Ѓорѓиевска (22) изјави дека не се чувствува виновна за смртта на Пинета Секондо-Пино, бидејќи ништо од тоа што е наведено во обвинението не го сторила. Освен Ѓорѓиева,...

Црна хроника 15.11.19 | 21:59

Мрачен и суров поглед: Вака изгледа Ангела, соучесничката во убиството на Пино!

Обвинителката на денешното рочиште за судењето за убиството на Пино Секондо, влезе во жестока дебата со судијката откако одбраната на обвинетата Ангела Ѓорѓиевска...

Црна хроника 15.11.19 | 09:18

По една година од свирепиот настан почнува судењето за убиството на Пино

Во Основниот кривичен суд денес започнува судењето за убиството на Пинета Секондо – Пино, помина безмалку една година од сирепото убиството, кое се случи на 11 декември...

Црна хроника 05.07.19 | 20:26

Мајката на Пино: Ова е диктатура, ме приведоа затоа што извикував Македонија!

Ме приведоа затоа што извикував Македонија. Ова е диктатура!, изјави Маја Трпковска, мајка на Пинета Секондо Пино која беше приведена во полициска станица. Заедно со...

Црна хроника 05.07.19 | 19:14

МВР со детали за приведувањето на мајката на Пино

Maја Трпковска, мајката на убиениот Пинета Секондо, е приведена попладнево во Полициската станица Беко. МВР ја потврди информацијата, а освен Трпковска приведени се...

Црна хроника 05.07.19 | 18:24

Уапсена мајката на Пино на скопскиот плоштад „Македонија“

Денеска на скопскиот плоштад „Македонија“ е yaпсена мајката на убиениот Пинета Секондо, Маја Трпковска, објави „Инфомакс“. Како што пишува порталот пpичините за нејзиното...

Црна хроника 24.06.19 | 22:33

Мајката на Пино: Ангела го признала делото, сè испланирала, но не пукала

Маја Трпковска, мајката на убиениот Пино Секондо, во вториот дел од големото интегву за порталот Магазин раскажува дека има информации од полицијата дека осомничената...

Црна хроника 22.06.19 | 22:29

Пино добил повик на својот роденден: Се јави Ангела за да ја однесеш некаде, требало да тепа другарка

Мајката на убиеното момче Пино Секондо, Маја Трпковска, во интервју за порталот Магазин открила детали за односот помеѓу својот син и обвинетата, Ангела Ѓорѓиевска...

Црна хроника 18.06.19 | 12:47

Мајката на Пино објави морничава снимка од телефонски разговор на Пино и Ангела

Маја Трпковска, мајка на убиениот Пинета Секондо на својот Фејсбук профил за прв пат објави порака помеѓу убиениот син и осомничената за убиство Ангела Горѓиевска,...

Црна хроника 09.06.19 | 21:26

Полицијата ги сопрела Али и Ангела неколку часа по убиството на Пино

Патрола на сообраќајната полиција ги сопрела Ангела Ѓорѓиевска и Али Фуркан неколку часа откако го убиле Пинета Секондо, додека со автомобилот „опел аскона“ на Фуркан...

Црна хроника 05.06.19 | 16:34

Mајката на Пино Секондо смета дека љубомора е можниот мотив за убиството на синот

Обвинителството денеска експресно ја викна мајката на убиениот Пино Секондо, да даде исказ пред истражителите. Повеќе од два часа Маја Трпковска раскажувала што точно...

Црна хроника 03.06.19 | 21:14

Вечерва уапсена Ангела Ѓ.

Дваесет и двегодишната А. Ѓ. од Скопје, второосомничена за убиството на 26-годишниот Пинета Секондо, вечерва е одведена во 30-дневен притвор одреден од Основниот кривичен...

Црна хроника 03.06.19 | 19:16

Притвор за 22-годишната Ангела осомничена за убиството на Пино

Јавното обвинителство ќе побара притвор и за 22-годишната А.Ѓ. од Скопје, второосомничена за убиството на 26-годишниот Пинета Секондо, поради тоа што по дополнителна истрага...

Црна хроника 01.06.19 | 13:50

Убиецот е од Арачиново, но која е Ангела?

Според сознанија на Досие, кои се дел од истрагата Пино бил намамен од девојката од скопската населба Ѓорче Петров, Ангела и вечерта кога исчезнал бил со неа. Во интерес...