Ознака: Пино Секондо
Црна хроника 03.06.19 | 19:16

Притвор за 22-годишната Ангела осомничена за убиството на Пино

Јавното обвинителство ќе побара притвор и за 22-годишната А.Ѓ. од Скопје, второосомничена за убиството на 26-годишниот Пинета Секондо, поради тоа што по дополнителна истрага...

Црна хроника 01.06.19 | 13:50

Убиецот е од Арачиново, но која е Ангела?

Според сознанија на Досие, кои се дел од истрагата Пино бил намамен од девојката од скопската населба Ѓорче Петров, Ангела и вечерта кога исчезнал бил со неа. Во интерес...

Црна хроника 01.06.19 | 13:00

Пино ќе биде погребан во Италија

Дваесет и шестгодишниот Пино Секондо ќе биде погребан во Италија, соопштила неговата мајка Маја Трпковска, која со години живее и работи во Италија, а в понеделник се...

Црна хроника 01.06.19 | 10:23

Мајката на Пино: Ви благодарам, но јас тука не застанувам – најголема казна за Ангела и нејзиниот помошник!

Мајката на убиениот Пино Секондо, кој беше пријавен за исчезнат на 10 декември минатата година, а идентификуван вчера, се заблагодарува за поддршката во потрагата по...

Црна хроника 31.05.19 | 19:54

Убиецот со пушка го застрелал во глава и телото го фрлил во дупка

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донело Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за убиство на Пинета Секондо, кој од декември...

Скопје 31.05.19 | 19:25

Мајката Маја имаше право – Ангела го намамила Пино?

Момчето кое исчезна на 10 декември минатата година Пинета Секондо – Пино е убиено, а неговиот скелет прекриен со камења е пронаден во атар на селото Љуботен. По еден месец...

Црна хроника 31.05.19 | 19:01

Исчезнатиот Пино е пронајден мртов во Љуботен

Момчето кое исчезна во почетокот на декември минатата година Пинета Секондо – Пино е пронајдено мртово. Телото е најдено во атарот на селото Љуботен пред еден месец,...

Црна хроника 02.04.19 | 10:06

Мајката на Пино: Ја погребав ќерка ми пред 11 години, но чувствувам дека син ми е жив, помогнете да го најдеме!

Мајката на Пино Секондо (26), Маја Трпковска речиси четири месеци очајно трага по своето дете и бара ажурност и одговори од МВР. Откако во декември минатата година Пино...

Македонија 31.03.19 | 14:35

Владата демантира дека Заев ја пријавил мајката на Пино

Македонската влада за Фокус демантира дека премиерот ја пријавил за вознемирување мајката на исчезнатото момче Пинета Секондо – Пино, Маја Трпковска, која само барала...

Македонија 31.03.19 | 14:02

Заев се вознемири од мајката на Пино, но не и од пораките за партиски вработувања

Мајката на Пино обвинува дека Заев ја пријавил за вознемирување. Еве и да не ја, разбирливо е очајната мајка да го довела до слична закана. Ама се прашувам, како не пријави...

Македонија 30.03.19 | 20:48

Заев ја пријавил за вознемирување мајката на Пино: Му побарала помош, тој ја приjaвил во полиција

Денеска пред Собранието на Македонија се одржа протecт на роднините и пријателите на иcчeзнатите Пинета Секондо Пино и Арбен Аслан. Пино и Арбен се исчeзнaти веќе подолг...

Црна хроника 08.03.19 | 16:59

Инспекторот кој го водел случајот со исчезнатиот Пино заминал во пензија, мајката утре пак на протест

Утре во Скопје, со почеток од 14 часот пред Собранието, по трет пат на мирен протест ќе излезе мајката на исчезнатиот Пино Секондо, Маја Трпковска. Покрај неа ќе биде и...

Скопје 28.02.19 | 16:13

Мајката на Пино повторно на протест: Го барам син ми, а најдов брат по болка

Во најголемата болка која ја живеам, најдов брат кој ја живее мојата болка. Го барам моето синче, а најдов брат – вели Маја Трпчевска, мајка на Пино Секундо (26) кој исчезна...

Црна хроника 25.02.19 | 19:14

Мајката на исчезнатиот Пино на протест пред Собрание: Точно 77 дена го нема мојот син!

Точно 77 дена го нема мојот син, револтирано зборуваше пред Собранието Маја Трпковска, мајка на 26-годишниот Пино Секондо, кој исчезна на 10 декември минатата година и оттогаш...

Црна хроника 22.02.19 | 13:22

Мајката на исчезнатото момче организира протест: Оливер Спасовски да излезе пред народот и да даде одговори!

Маја Трпковска, мајка на Пино Секундо (26), момчето кое од Скопје исчезна пред 73 дена, организира мирен протест на 25-ти февруари, со почеток од 16.30 часот, пред Собранието, пишува...

Црна хроника 22.02.19 | 11:01

Во Македонија во моментов има исчезнати 64 лица

На веб-страницата на Министерството за внатрешни работи како исчезнати се запишани 64 лица. Најстариот отворен случај за исчезнато лице е оној за Веле Дојчиновски, роден...

Сервиси 18.02.19 | 21:20

Очајна е мајката на Пино: „Се надевам дека моето дете не е убиено“

Не знам дали мојот син е жив, дали јаде, дали спие, дали му е ладно… Ова не е живот. Како јас да живеам, а да не знам каде е, како е и што прави моето дете. Веќе трет месец...

Црна хроника 25.01.19 | 10:04

Мислев дека сте народ кој сака да помогне, но се уморив од читање навреди

Сè уште нема никаква трага од 26-годишниот Пинета Секондо-Пино, кој последен пат беше виден на 10 декември околу 22 часот. Изминаа 46 денови откако му се губи секаква трага. Тој...

Црна хроника 13.01.19 | 12:58

Повеќе од еден месец го нема Пино – мајката револтирана од МВР

Повеќе од еден месец се трага по дваесет и шест годишниот Пино од Скопје кој последно бил виден во Ѓорче Петров на 10-ти декември, во 22 часот навeчер. Бил излезен со неговиот...

Црна хроника 02.01.19 | 10:15

Игла да беше ќе го најдеа: Пино е исчезнат 23 дена, мајка му го бара и по ендеци

Сè уште нема никаква трага од 26-годишниот Пино Секондо, кој последен пат беше виден на 10 декември околу 22 часот во Ѓорче Петров. Неговата мајка Маја секојдневно го бара...