Ознака: Пино Секондо
Црна хроника 21.07.20 | 18:33

Долго време молчевме, нема докази дека ќерка ни е виновна, велат Ѓорѓиевски

Долго време молчевме, сега решивме да проговориме, казната од 19 години затвор за нашата ќерка Ангела е превисока, велат пред камерата на „Алфа“ родителите на осудената...

Црна хроника 13.07.20 | 12:24

„Живот земен вреди само 19 години?“ Mајката на Пино бара доживотен затвор за Ангела

Мајката на убиениот Пино Секондо, Маја Трпковска, смета дека пресудената затвроска казна од 19 години за соизвршителката Ангела Ѓорѓиевска е премала. 19 години!!! Живот...

Црна хроника 24.02.20 | 13:19

Каква врска има Блерта Поцеста со Ангела и Али, обвинетите за убиството на Пино?

Во Кривичниот суд на денешното рочиште за убиството на Пино Секондо сведочеше А.Г., која била деловен соработник на обвинетиот Али Фуркан, кој е во бегство. Таа рече дека...

Црна хроника 17.02.20 | 15:26

Таткото на Анѓела сведочеше на рочиштето за убиство на Пино Секондо, Анѓела не престана да плаче

Како сведок на денешното рочиште за убиството на Пино Секондо беше повикан таткото на обвинетата Анѓела, Златко Ѓорѓиевски. Тој рече дека Анѓела е дете како и сите други...

Црна хроника 18.12.19 | 13:49

Сведок: Фуркан ми рече дека убиле човек, Ангела потврди

На денешното судско рочиште за убиството на Пино Секондо, сведочеше девојка која истакна дека осомничените Фуркан Али и Ангела Ѓорѓиевска и признале дека извршиле...

Црна хроника 18.12.19 | 12:37

Брза помош во суд: Му се слоши на сведок во случајот за Пино Секондо

Екипа на Брза помош мораше да интервенира денеска во Кривичниот суд, откако за време на рочиштето за убиството на Пино Секондо, на сведок од обвинителството му се слоши. Додека...

Скопје 09.12.19 | 20:01

Сеќавање на Пино: Дојдете на мирен протест за сите исезнати, убиени и починати деца

На десетти декември навршува една година од исчезнувањето на Пино Секондо. Неговата мајка Маја Трпковска најави дека по тој повод во 17 часот ќе организизра мирен протест...

Црна хроника 15.11.19 | 21:59

Мрачен и суров поглед: Вака изгледа Ангела, соучесничката во убиството на Пино!

Обвинителката на денешното рочиште за судењето за убиството на Пино Секондо, влезе во жестока дебата со судијката откако одбраната на обвинетата Ангела Ѓорѓиевска...

Црна хроника 15.11.19 | 12:04

Мајката на Пино бесна: Дојдов со голема верба на суд, но сега веќе кревам раце

Првото рочиште од судскиот процес за убиството на Пинеда Секондо – Пино се одложи по барање на адвокатите од одбраната. Адвокатот на обвинетата Ангела Ѓоргиевска,...

Црна хроника 19.09.19 | 11:11

Поднесено обвинение за убиството на Пино Секондо

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје достави Обвинителен акт против едно лице за кривично дело  – Убиство...

Црна хроника 06.07.19 | 11:09

Го нарушувала јавниот ред и мир: МВР со детали за приведувањето на мајката на Пино

Maја Трпковска, мајката на убиениот Пинета Секондо, вчера беше приведена во Полициската станица Беко. МВР ја потврди информацијата, а освен Трпковска приведени беа уште...

Скопје 04.07.19 | 19:52

По мисата во Скопје в недела, Пино ќе биде погребан во вечниот дом во Италија

Да се присетиме на веселото момче Пино и преку молитва да му го осветлиме патот кон бескрајноста таму горе на небото. Во недела на 07 Јули во 18:00 часот, ќе му оддадеме последно...

Црна хроника 01.07.19 | 21:41

Mајката на Пино, поднесе тужба против МВР

Пино Секондо, момчето кое беше исчезнато шест месеци и убиено на свиреп начин, беше пронајдено пред околу 30-тина дена во атарот на Љуботен. Неговата мајка, Маја Трпковска,...

Црна хроника 24.06.19 | 22:33

Мајката на Пино: Ангела го признала делото, сè испланирала, но не пукала

Маја Трпковска, мајката на убиениот Пино Секондо, во вториот дел од големото интегву за порталот Магазин раскажува дека има информации од полицијата дека осомничената...

Црна хроника 22.06.19 | 22:29

Пино добил повик на својот роденден: Се јави Ангела за да ја однесеш некаде, требало да тепа другарка

Мајката на убиеното момче Пино Секондо, Маја Трпковска, во интервју за порталот Магазин открила детали за односот помеѓу својот син и обвинетата, Ангела Ѓорѓиевска...

Црна хроника 22.06.19 | 20:55

Мајката на Пино: Ангела доаѓала во нашата куќа, одела по собите од радозналост

Во разговор за порталот Магазин, мајката на убиеното момче Пино Секондо, Маја Трпковска откри до сега необјавени детали за неговиот живот, детството, како и детали за...

Црна хроника 19.06.19 | 23:36

Мајката на Пино објави нов разговор меѓу Анѓела и Фуркан: Збирам докази… погледни кучко една!

На социјалните мрежи не запираат постовите на Маја Трпковска, мајката на убиеното момче Пино. Taa објави порака во која тврди дека Ангела го намамила Пино, кобната вечер...

Црна хроника 10.06.19 | 21:34

Сакам да ве видам кај мене во двор на коленици и да барате да ви простам

Мајката на Пино, Маја Трковска се огласи повторно на Фејсбук и напиша порака до родителите на осомничените. Во пораката таа вели дека сака да ги види родителите на убијците...

Црна хроника 05.06.19 | 10:51

Мајката на Пино Секондо дава исказ во обвинителство

Мајката на убиениот Пино Секондо, Маја Трпковска денеска експресно е повикана да даде исказ во скопското обвинителство. Ова доаѓа откако пред само неколку денови обвинителството...

Црна хроника 03.06.19 | 21:14

Вечерва уапсена Ангела Ѓ.

Дваесет и двегодишната А. Ѓ. од Скопје, второосомничена за убиството на 26-годишниот Пинета Секондо, вечерва е одведена во 30-дневен притвор одреден од Основниот кривичен...