Ознака: пилоти
Балкан 21.11.19 | 10:48

Хрватски воени пилоти превезувале шверцер со оружје

Скандал ја тресе хрватската армија откако тројца хрватски пилоти од Хрватското воено воздухопловство (ХВВ) од воената база во Земуник се под истрага на цивилната и...

Македонија 15.10.19 | 13:28

Османи: СДСМ вети 300 пилоти, не ДУИ

Во вчерашната емисија „Што не е јасно“ гостуваше Бујар Османи кој на прашањето за 300 пилоти одговори дека тоа СДСМ има ветувано, не ДУИ. Тоа е гласач на СДСМ, коментира...

Твитови 10.10.19 | 09:39

Потресно сведоштво за новите пилоти од Арачиново

Потресно сведоштво за новите пилоти од Арачиново pic.twitter.com/gOtB2EcRWQ — Семир🤦‍♂️ (@Semir_k11) October 8, 2019 Пилотите од Арачиново се собрале пред собрание да протесираат бидејќи...

Македонија 09.10.19 | 23:32

Цветановска: 300 пилоти или 300 пилот-проекти секако е небулоза

Ганка Цветановска, поранешната министерка за култура на својот Твитер профил напиша: 300 пилоти или 300 пилот-проекти секако е небулоза, во врска со релативизирањето на...

Македонија 09.10.19 | 19:43

Биљали објавува пропагандни вести и честитки за Заев, ако е сомнителен, што бара во штабот на СДСМ во Арачиново?

„Зачудува потребата на ТВ 21 да остава медиумски простор на личности со сомнителна позадина и сомнителен кредибилитет, кои шират лаги за наводни вработувања на 300 пилоти,...

Македонија 09.10.19 | 12:30

Создадени услови за враќање на 626.312 иселени дома – остварено ✅

Богдан Илиевски за практичната потреба од 300 пилоти од Арачиново. А-море, мислите малку! 300 пилоти се МИНИМУМ потребни од секое населено место за да ги вратет 626.312 иселени...

Твитови 08.10.19 | 13:13

Тунтев има предлог за Арачиновци


Македонија 08.10.19 | 11:09

Млади арачиновци: Овие СДСМ нѐ лажеа, а најголема лага е на човек да му кажеш ќе одиш пилот

Во вечерашното издание на дебатниот магазин “Click Plus” на ТВ21 жителите на Арачиново рекоа дека им било ветено дека ќе бидат вработени 300 пилоти од Арачиново. Најголемата...

Македонија 08.10.19 | 08:59

Им било ветено: Од Арачиново да се вработат 300 пилоти!?

Во вечерашното издание на дебатниот магазин “Click Plus” на ТВ21 жителите на Арачиново рекоа дека им било ветено дека ќе бидат вработени 300 пилоти од Арачиново. Најголемата...

Македонија 03.07.19 | 13:40

Објавен конкурсот за обука на воени пилоти

Воената академија „Генерал Михаило Апостолски“ во рамки на Министерството за одбрана, денеска го објави Конкурсот за запишување на слушатели на стручно оспособување...

Кариера 28.03.19 | 13:27

Пилоти дрогирале и силувале стјуардеси

Две стјуардеси од американската авио-компанија „Џет-блу“, подигнале тужба против авиокомпанијата и двајцата нејзини пилоти, во која ги обвинуваат дека ги дрогирале,...

Калеидоскоп 24.03.19 | 21:35

Пилотирањето им е семеен бизнис

Д-р Ветрет вели дека оваа приказна е воодушевувачка и инспиративна за сите млади жени, пренесува Дејли Меил. Д-р Џон Ветрет, деканот на еден приватен американски аеронаутички...

Свет 13.03.19 | 12:17

Пилоти со месеци се жалеле на Боинг 737 Макс 8

Месеци пред несреќата во Етиопија, во која во неделата загинаа 157 луѓе, пилоти се жалеле на федералните власти во САД за авионот Боинг 737 Макс 8, објави „Њујорк пост“. Поплаки...