Ознака: пијани возачи
Црна хроника 17.11.19 | 12:42

Славите го земаат данокот: За 6 часа казнети 203 пијани возачи

Освен што беше сабота, вчера беше и славата Свети Ѓорѓија, а дека славите почнуваат да го земаат данокот, се гледа и по бројот на пијани возачи кои не им избегале на радарите...

Црна хроника 29.09.19 | 10:50

Полицијата казнува: Санкционирани се 28 пијани возачи

Полицијата во Скопје од 23:00 часот синоќа до 05:00 часот утрово спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол. Во акцијата...

Црна хроника 22.09.19 | 11:02

Полициска акција во Скопје, одземени 27 возачки дозволи

Во полициската акција спроведена во Скопје ноќеска од 23:00 часот до 05:00 утрово санкционирани се 33 возачи кои возеле под дејство на алкохол, а 28 за возење побрзо од дозволеното....

Црна хроника 21.07.19 | 19:15

Дванаесет возачи кои возеле пијани ноќеска останаа без возачка

Викендов одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе акциски контроли за откривање на возачи кои управуваат со...

Црна хроника 07.07.19 | 21:17

Четириесет лица ноќеска останале без возачкa, тројца одбиле да дуваат

Во периодот од полноќ до 05 ноќеска, Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе акциска контрола за откривање на...

Македонија 13.02.19 | 12:21

Трајно одземање на возачките на пијаните возачи, наместо само 12 месеци

Од возачите во Македонија 80 проценти барем еднаш во животот возеле под дејство на алкохол, а пет отсто тоа го прават чето, покажало истражувањето на Републичкиот совет...