Ознака: пијана жена
Естрада 12.11.22 | 10:48

Пијана жена пред куќата на Цеца за коси ја влечела ќерката од такси и почнала да вика по пејачката

Тоа што се случи е за да земе некој да напише сценарио, вели Светлана Ражнатовиќ Цеца во новата епизода од нејзиното реално шоу, во која открива какви сè непријатности...

Црна хроника 27.03.20 | 11:49

Ja нашле како пијана спие на улица – казна за млада битолчанка за прекршување на полициски час

Осумнаесетгодишно момче и 33-годишна девојка, двајцата од Битола, од Oсновното јавно обвинителство (ОЈО ) од Битола се обвинети за кривично дело непостапување според...

Црна хроника 09.09.19 | 17:02

Пијана девојка од Стајковци нападнала обезбедувач и полицаец во дискотека

Дваесет и четиригодишна девојка, која била под дејство на алкохол, нападнала член на обезбедувањето и полицаец во дискотека во Скопје. Според информациите од полицијата,...

Свет 04.03.19 | 10:54

Пијана жена, заразена со ХИВ искасала карабинер

Повозрасна пијана жена во раните утрински часови ги вознемирувала присутните во дискотека во италијанската област Тоскана, а потоа и го искасала полицаецот, кој дошол...