Ознака: пијалоци
Економија 01.01.21 | 16:20

Од денеска храната и пијалоците во рестораните ќе се даночат по нова повластена стапка

Храната и пијалоците кои се служат во ресторани и кафулиња ќе се даночат по нова повластена стапка од 10%, наместо од 18% како што беше досега и ова ќе почнува да важи од...

Македонија 18.12.20 | 10:49

Нема служење на пијалоци во обложувалниците по 18 часот

Асоцијацијата на спортски обложувалници информира дека откако Владата ги усвои препораките на Комисијата за заразни болести и ги донесе новите мерки за заштита од...

Здравје 30.05.19 | 18:20

Пијте го ова 10 дена пред одмор – бронзениот тен е гарантиран

Летните одмори почнуваат! Сега е вистинското време да почните со подготвување на телото за неколкудневното постојано изложување на сонцето. Овој пијалак пијте го десетина...

Здравје 05.03.19 | 13:28

Овие пијалоци во кафулињата се преполни со бактерии, не ги нарачувајте

Пијалоците што ги нарачуваме по кафетериите не се секогаш чисти. Така, според едно истражување најмногу бактерии се кријат во чаша вода или газиран сок со парче лимон....