Ознака: пежо
Црна хроника 06.09.20 | 17:36

Прилепчанка се превртела со „Пежо“ и почина на лице место

На 06.09.2020 во 06.00 часот во Полициска станица Прилеп, било пријавено дека на пат за с.Селце,прилепско има превртено патничко моторно возило „пежо“ со охридски регистарски...

Црна хроника 18.07.20 | 11:31

Со „пежо“ удрил во 80-годишна жена

Вчера на улицата „Војвода Васил Чакаларов“ во Скопје Д.К. (41) со возило „пежо 307“ удрил во пешакот В.Х. (80) од Скопје. Во незгодата В.Х. добила тешки телесни повреди и била...

Свет 27.05.20 | 08:49

Maкрон ќе им даде осум милијарди евра на француските автомобилски компании

Францускиот претседател Емануел Макрон претстави „историски план“ за помош од осум милијарди евра на производителите на автомобили, значително погодени од последиците...

Калеидоскоп 18.12.19 | 14:17

Фиат Крајслер и Пежо се споија во една корпорација

Францускиот и италијанскиот министер за економија денеска го поздравија спојувањето на Пежо ПСА и Фиат-Крајслер, идниот „европски шампион“ во автомобилската индустрија. Двајцата...

Фудбал 04.09.19 | 22:57

Загина младиот фудбалер Адеми

Албанскиот фудбалер, 22- годишниот Амир Адеми загина во сообраќајна несреќа во Германија. Во вторникот вечерта во 20.40 часот дошло до судар на „пежо“ и „пасат“, во кој...

Црна хроника 11.08.19 | 08:19

Се запали „Пежо 306“ со охридски регистарски таблички

На 09.08.2019 околу 04,40 часот на крстосницата од регионалниот пат Р1201 Дебар-Струга и патот за село Вевчани, настанал пожар во патничко моторно возило „Пежо 306“ со охридски...

Црна хроника 03.04.19 | 15:26

Утврдена причината како „пежото“ „се заби“ во езерото

Невнимание е причина за несекојдневната случка кога автомобил утринава заврши во водите на Охридското Езеро. Увидот на полицијата за утврдување на околностите под...

Црна хроника 19.12.18 | 17:02

13-годишник, штитеник на ЈУ„25 Мај“, управувал со пежото кое падна во дупка кај Сити мол

Три момчиња од кои две 13-годишни и едно деветгодишно украле возило „пежо“ од паркинг просторот кај Транспортниот центар во Скопје по што движејќи се утринава околу...