Ознака: Петрит Сарачини
Македонија 12.04.21 | 10:15

Додека чекаме Владата да ги објави „58-те тајни хонорарци“, да се потсетиме кој беше едниот

Во петокот портпаролот на Владата Душко Арсовски тврдеше дека в понеделник ќе бидат објавени сите 58 тајни хонорарци. Додека чекаме тоа да се случи, да се потсетиме кој...

Македонија 20.02.21 | 10:29

Од изборот за нуклеарно глупи изјави, издвојуваме: Балашевиќ бил носечки столб на војни и ја распаднал Југославија!

Петрир Сарачини, поранешниот активист на Шарена револуција и пи-ар советник во Владата, пишувајќи за смртта на Ѓорѓе Балашевиќ го нарекува „предадениот идол на генерацијата...

Македонија 28.12.19 | 15:56

Владиниот советник Сарачини ги навреди македонските граѓани

Петрир Сарачини, поранешниот активист на Шарена револуција, сега пи-ар советник во Владата во заминување, на Твитер ги навреди неговите политички неистомисленици. Сарачини...

Македонија 27.08.19 | 10:39

Што би рекол Петрит за новиот министер од УЧК?

За новиот министер од УЧК, владиниот советник Петрит Амон Сра изјави: “Барем не е од ИСИС“, пишува универзитетскиот професор Димитар Апасиев на својот Фејсбук профил.

Македонија 16.05.19 | 13:06

Сарачини: Некој му сечел, лепел и монтирал на Павле!?

Откакоп Павле Богоевски ја потврди автентичноста на снимката од која се случа дека нешто порачува…., aктивистот Петрит Сарачини, кој е ангажиран во пи-ар службата на...