Ознака: петре шилегов
Скопје 16.12.21 | 13:15

Арсовска го стопираше тендерот за БРТ во Скопје распишан од Шилегов и ЕБОР

Стопиран е тендерот за автобуско метро во Скопје или БРТ (Брз рапит транзит), претходно објавен на страната на Европска банка за развој и обнова. Градоначалничката на...

Скопје 13.12.21 | 13:59

Од Шилегов нема пари за кафани, нема музика

Kога угостителите од цела држава протестираа за отворање на нивните објекти, од Независната угостителска комора не дадоа поддршка за своите колеги и не излегоа на протест....

Скопје 09.12.21 | 15:34

Попова: Град Скопје почнува со транспарентно работење, нема повеќе криење и матни зделки како во времето на Шилегов

На денешната седница на Советот на Град Скопје, советничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“, Ирена Попова, се осврна на реализацијата...

Скопје 08.12.21 | 10:45

МВР изгледа на оваа надлежност мислеше…

МВР изгледа на оваа надлежност мислеше, коментира Ивор Мицковски споделувајќи фотографија од поранашниот скопски градоначалник Петре Шилегов. Реакцијата доаѓа откако...

Македонија 26.11.21 | 19:15

Шилегов: Извесен е влезот на Алтернатива во Владата, не знам дали ќе се дискутира за оставката на Заев

Членот на Извршниот и на Централниот одбор на СДСМ Петре Шилегов пред почетокот на седницата на ЦО на партијата изјави дека нема да се расправа за оставката на премиерот...

Македонија 26.11.21 | 13:37

Мицкоски: Бидете трпеливи, па ќе видите што оставил Шилегов, ќе има материјал со што ќе се занимава и обвинителството и истражните органи

Почекајте, бидете трпеливи, ќе бидеме достапни за медиумите, па ќе видите што оставил Петре Шилегов, претходникот на сегашната градоначалничка Данела Арсовска, ќе има...

Скопје 15.11.21 | 11:59

Андоновски: Шилегов ja покажа својата негрижа – не потпишал да се исплатат плати на вработените во градските претпријатија

Негрижата на поранешниот градоначалник Петре Шилегов кон сите, но најмногу кон вработените во Градот Скопје и градските претпријатија, има свој ефект и по неговото...

Македонија 14.11.21 | 20:51

Шилегов го награди Филипче со 13 ноемвриска награда, а за само денес 26 годишна родилка почина во Чаир, и 18 годишна девојка во Битола

Тажен ден за македонското здравство. Во Чаир почина 26 годишна родилка при породување, додека во Битола 18 годишна девојка притоа не се познати детално причините. Додека...

Скопје 14.11.21 | 14:36

Шилегов ги оставил вработените во градските претпријатија без плата?

Петре Шилегов си заминал од функцијата градоначалник на Град Скопје, без да ги потпише решенијата за субвенционирање на платите во градските јавни претпријатија, брифираaт...

Скопје 10.11.21 | 21:09

Не се разбрале во партија: Башибозлукот во СДСМ се одрази и на Твитер

Неколку твита потврдуваат дека во СДСМ не остана некој во дослух со разумот. Жално е да се гледа како новогодишното украсување ги соголува разулавените Твитер војници...

Македонија 09.11.21 | 15:34

Мицковски: Шилегов си замина и не поздрави со нов договор за украсувањето кое ќе чини 243.000 евра

Шилегов си замина и не поздрави со нов договор за украсувањето кое ќе чини 243.000 евра, напиша Ивор Мицковски на својот фејсбук проифил. Повторно истата фирма која работеше...

Македонија 02.11.21 | 12:55

Боцевски: Потезите и препотентноста на Заев и Шилегов ги чинеше многу гласови

Поранешниот амбасадор Ивица Боцевски, во гостувањето во Студио 10 на ТВ 24 упати сериозни критики кон премиерот Зоран Заев, скопскиот градоначалник Петре Шилегов. Според...

Скопје 01.11.21 | 08:32

На што се должи поразот на Шилегов : Црната кампања против Арсовска, неиспораката на гласови од ДУИ и арогантноста му се удрија од глава

Петре Шилегов е убедливо поразен на изборите за градоначалник на Скопје од страна на Данела Арсовска. Она што се навестуваше по првиот круг се оствари и по вториот. Разликата...

Скопје 31.10.21 | 22:57

Шилегов: И честитам победа на Арсовска

Градоначалникот во заминување Петре Шилегов, честиташе на Арсовска победа, и искажа благодарност за сите кои дале поддршка за него. Дозволете ми најпрво да ви честитам...

Македонија 31.10.21 | 22:22

ВО ЖИВО: Oбраќање на Зоран Заев и Петре Шилегов

Следете ја во живо прес-конференцијата на кандидатот за градоначалник на Град Скопје Петре Шилегов и претседателот на СДСМ Зоран Заев:

Македонија 31.10.21 | 21:57

Заев и Шилегов најавија прес-конференција

Кандидатот за градоначалник на Град Скопје Петре Шилегов, и претседателот на СДСМ Зоран Заев, закажаа прес-конференција во 22:00 часот, на која ќе ги соопштат резултатите...

Скопје 31.10.21 | 21:41

Изјава на Шилегов пред да почне катастрофално да губи

Кандидатот за градоначалник на Град Скопје, Петре Шилегов на СДСМ и коалицијата „Најдоброто за мојата општина“ по денешното гласање на избирачкото место во СУГС „Георги...

Скопје 31.10.21 | 20:40

Камиказа со порака до Шилегов: Збогум имењак, и „молим те не нагињи се кроз прозор“

Кандидатот на Левица Петар Георгиевски Камиказа со шеговите порака му го честиташе поразот на Петре Шилегов за градоначалник на Скопје. Збогум Петре и молим те не нагињи...

Македонија 31.10.21 | 19:21

Шилегов: Гласањето е нешто кога луѓето одлучуваат во кој правец сакаат да се движат

Кандидатот за градоначалник на Град Скопје Петре Шилегов на СДСМ и коалицијата „Најдоброто за мојата општина“ по денешното гласање на избирачкото место во СУГС „Георги...

Скопје 29.10.21 | 23:58

Пред молкот Стоилковски со порака до Шилегов: Никој нејќе дружба со лузери

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски му испрати порака на Петре Шилегов дека по завршувањето на изборите никој нема да сака да се дружи со него бидејќи „никој...