Ознака: петре шилегов
Скопје 12.05.20 | 16:33

Задолжителен алко-тест и екипа на итната помош на секоја седница поради здравјето на Шилегов, предлагаат советниците на ВМРО-ДПМНЕ

Со внимание ја проследивме изјавата на Петре Шилегов со која ја префрла сопствената одговорност за инцидентот во Вардариште на министерот за внатрешни работи Наќе...

Скопје 12.05.20 | 15:17

Лудак и ненормален: Тешки навреди од Шилегов до министерот Чулев

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов со жестоки навреди за министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, кој како што вели тој, не ги заштитил градските редари што вчера...

Скопје 11.05.20 | 10:35

Шилегов ветуваше ревитализација на езерото Треска, три години потоа шајка нема заковано

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ го обвини градоначалникот на Скопје Петре Шилегов дека ветил ревитализација на езерото Треска, но дека ништо од тоа не е реализирано. Градоначалникот...

Твитови 07.05.20 | 15:22

Додека Шилегов промовира булевар, „југо“ се смнува од пешачка и оди во спротивен правец

#Скопјенце <3 На промоција на новиот булевар Х. Т. Карпош, каде има 6 обележани ленти за коли по 3,5м и две необележани велосипедски патеки по 2,5м, додека градоначалникот...

Скопје 03.05.20 | 15:22

Koце Трајановски со порака до Шилегов: Не биди тврдоглав, реализирај ги моите проекти

Деновиве беше пуштен во употреба вториот дел од бул. Христијан Тодоровски Карпош и со тоа се финализираше мојата заложба за поврзување на овој дел од градот со обилколницата....

Скопје 29.04.20 | 16:39

ВМРО-ДПМНЕ за градежната офанзива на Шилегов: Единствено за што е во право е неговото признание дека не живее од плата

Петре Шилегов денеска како и секоја година најави градежна офанзива, а нема ниту еден свој проект кој го има реализирано, а е од капитално значење.За три години тој се...

Македонија 26.04.20 | 17:18

За Шилегов десничарите Георгиевски, Ангелов и Бошковски се лицемерни лажговци, себични простаци и крадци

Во моментов три партии кои се декларираат како десничарски, а се предводени од Љубчо Георгиевски, Љубе Бошковски и Стојанче Ангелов се дел од коалицијата предводена...

Скопје 26.04.20 | 16:05

Шилегов во Скопје ги вади канделабрите од центарот на градот за време на полицискиот час

Граѓанин на својот профил на Фејсбук објави фотографија на која се гледа дека работници ги вадат канделабрите во центарот на Скопје за време на полициски час. Шилегов...

Скопје 26.04.20 | 14:01

Жугиќ му одговори на Шилегов: Со едната рака сте на градите, а со другата во џебот на народот и го крадете

Посланието на Петре Шилегов -искривени квалификации за левичарство и десничарство, под превезот на „хуманост и ренесанса” голем гнев и омраза!, реагира актерката и...

Култура 16.04.20 | 09:22

Писателот Веле Смилевски до Шилегов: Бидете разумни и ослободете се од стапицата на оваа импровизација која прави карикатура од културата

Македонскиот поет, есеист, литературен критичар, професор, научен работник и поранешен најдолгогодишен во историјата претседател на Друштвото на писателите на Македонија,...

Скопје 14.04.20 | 21:50

Уметниците на Шилегов ќе пеат пред платоата на зградите за време на полицискиот час

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов во емисијата „Топ тема“објасни на кој начин планира да им помогне на независните уметници да настапуваат во оваа вонредна...

Скопје 14.04.20 | 12:24

ВМРО-ДПМНЕ: Скопје е нападнато од корона, но и од неспособниот Шилегов

Лудоста на партијата на власт нема граници! Во период кога насекаде во светот, општините бараат начини како да го заштитат населението од невидливиот непријател – Корона...

Скопје 13.04.20 | 22:28

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов ќе остане запаметен по нервните испади и ѓубрето на улиците

Шилегов единствено ќе остане запаметен по неговите нервни испади на јавна сцена и ѓубрето по улиците Факт е дека Шилегов има проблем да се концентрира, но тоа не смее...

Скопје 13.04.20 | 20:32

Шилегов ги обвини граѓаните: Чувајте си го ѓубрето дома

Шилегов ги обвини Скопјани дека голем дел од граѓаните најверојатно го искористиле полицискиот час за викендот за да ги исчистат  своите домови пред Велигден и посочи...

Скопје 13.04.20 | 20:30

Шилегов вети дека контејнерите ќе ги испразни за Велигден

Немавме проблем со комуналниот отпад и нема да имаме. Состојбата е за еден ден. Се појави еден ден криза и ќе ја надминеме. Од утре состојбата ќе се воведе во нормала и...

Скопје 13.04.20 | 18:16

Шилегов за грчки „Етос“: После изборите почнувам со рушење на „Скопје 2014“

После изборите ќе ми дадат зелено светло да почнам со рушење на спомениците oд проектот „Скопје 2014“, најавува скопскиот градоначалник Петре Шилегов во интервју за...

Скопје 13.04.20 | 11:59

Попова до Шилегов: Доста позираш, кривично треба да одговараш што го труеш Скопје со дивата депонија Вардариште

Ирена Попова од редовите на ВМРО-ДПМНЕ денеска упати апел до градоначалникот на Скопје Петре Шилегов дека треба да престане со позирање, туку дека треба да се погрижи...

Македонија 12.04.20 | 21:43

Цветанова: Здравствени работници молат за опрема, луѓе остануваат без работа, а Град Скопје…

Ве молам кажете дека се шегувате, им порача порашната министерка за култура Ганка Цверанова на Град Скопје и градоначалникот Петре Шилегов, по веста дека од наредната...

Скопје 12.04.20 | 18:50

Шилегов ќе го остави Луна паркот, но ќе ја реконструира Универзална сала

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов вели дека поради кризата предизвикана од корона вирусот, Луна Паркот ќе биде оставен, но оти Универзалната сала ќе продолжи...

Скопје 12.04.20 | 11:51

По наградната игра, Шилегов ќе дава хонорари за маалски концерти

Град Скопје денеска ги претстави мерките со кои што излегува во пресрет на барањата на независната културна сцена да им се овозможи социјална сигурност и можност за...