Ознака: петре шилегов
Македонија 21.09.23 | 21:00

Шилегов против власта: Имаме нефункционални институции на повеќе нивоа

Според, Петре Шилегов висок функционер на СДСМ и екс градоначалник на Скопје, институциите во Македонија се нефункционални на повеќе нивоа и нема правда и одговорност. Проблемот...

Скопје 19.09.23 | 09:46

Ова е плацот каде пред избори Герасимовски и Шилегов ветуваа нема да се гради

Ова е плацот каде пред избори Герасимовски и Шилегов ветуваа нема да се гради. Очигледно некој ќе гради пошто и светилки си ставиле по патот и материјал си донеле, вели...

Скопје 13.09.22 | 13:45

Арсовска по стапките на Костовски и Пенов: ВМРО-ДПМНЕ ја направи градоначалник, а сега Данела ѝ го врти грбот

Историјата на ВМРО-ДПМНЕ и скопските градоначалници се повторува. Случајот „Данела Арсовска“ е речиси пресликан со оној на нејзините претходници Трифун Костовски...

Твитови 28.06.22 | 13:44

Шегобиецот Шилегов: Милошоски да го напушти Собранието, двапати му падна косата до сеа

Не запира поранешниот пратеник и градоначалник Петре Шилегов да шири „смешки“ по интернет. Откако остана без функции, Шилегов редовно се интересира за актуелните...

Македонија 10.06.22 | 09:25

ВМРО ДПМНЕ: Граѓаните живеат во беда и сиромаштија, Заев, Филипче, Рашковски, Зекири, Шилегов и Каевски да ги продадат хациендите, становите и луксузните автомобили за да има пари за народот

Функционерите на СДСМ натрупаа милионски имот. Заев, Филипче, Петре Шилегов, Драги Рашковски, Мухамед Зекири и Дарко Каевски да ги продадат хациендите и луксузните автомобили...

Македонија 08.06.22 | 17:23

Кога нема одговорност вака ќе си поигруваат: Шилегов издава под закуп простор за седиште

Ексградоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, на социјалните мрежи понуди простор за ново седиште за ВМРО ДПМНЕ, откако судот денеска донесе одлука за конфискација на...

Фудбал 16.05.22 | 12:26

„Спорт Медиа“: Дали Фк Вардар е жртва на градежната мафија која сака да направи нов комплекс во парк?

Не им е до Вардар, до плановите, да ја урнат базата кај стадионот и да изградат нов комплекс како кинескиот ѕид и да направат милиони…“, ни кажа еден голем пријател на...

Црна хроника 29.04.22 | 11:34

В такси го договарале палењето: Притвор за лицата кои му го запалија автомобилот на Шилегов

Основното јавно обвинителство – Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против две лица, на возраст од 24 и 22 години, за кои постои основано сомнение...

Црна хроника 28.04.22 | 15:03

Фатени лицата што го запалиле „аудито“ на Шилегов

Полициски службеници од СВР Скопје вчера ги лишиле од слобода скопјаните А.Ј., С.Б., и С.Ј., информира МВР. По преземени мерки и активности е утврдено дека тие на 9 март годинава...

Скопје 13.04.22 | 12:35

Град Скопје: Шилегов оставил корисниците на куќарките на Кеј 4 години да ги користат противправно, без никаков договор

За целосно информирање на јавноста во однос на медиумските натписи за затекнатата состојба со корисниците на куќарки на Кејот 13 ноември сакаме да појасниме дека лицата...

Скопје 03.04.22 | 18:20

ЈП Лајка е во милионски долгови трупани од раководството на Шилегов

Советниците на СДСМ кои се дел од Советот на Градот Скопје кои се добро информирани за извештаите и одлуките кои се гласаат на Советот на Град Скопје, би требало точно...

Скопје 10.03.22 | 21:31

Нелоски: Колку чини тревникот среде плоштад на Шилегов?

На денешната седница на Советот на Град Скопје, советникот од ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Нелоски упати три прашања до градоначалничката на Град Скопје каде запраша дали тревникот...

Црна хроника 09.03.22 | 12:06

Запалeно аудито на Шилегов паркирано пред семејната куќа

Ноќва во 03,20 часот било пријавено дека на ул.„Петре Пирузе“ во Скопје настанал пожар во патничко моторно возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки, сопственост...

Скопје 21.02.22 | 19:46

Шаќири: Се кандидирав за градоначалник само за да го урнам Шилегов

Музичарот и поранешен кандидат за градоначалник на Скопје, Бени Шаќири вечерва изјави дека се кандидирал за „градски татко“ само поради една цел. Сакав да го срушам...

Скопје 09.02.22 | 11:24

СДСМ за кривичната за Шилегов: ВМРО-ДПМНЕ измислува непостоечки афери

ВМРО-ДПМНЕ измислува непостоечки афери, поднесува пријави со една цел – да се обиде да го прикрие неработењето на градоначалничката Данела Арсовска, реагира СДСМ откако...

Скопје 08.02.22 | 13:21

Град Скопје поднесе кривична пријава против Шилегов и Јанчева за предновогодишните бифтеци на путер

Град Скопје, согласно одредбите од Законот за кривичната постапка, денес поднесе кривична пријава против Љубица Јанчева, поранешен Претседател на Советот на Град Скопје...

Скопје 31.01.22 | 10:02

Кафанските фактури на Шилегов и Јанчева се плаќале без тендер

Јанчева и Шилегов трошеле десетици илјади денари по кафеани, а плаќале по фактури без тендер, велат од ВМРО-ДПМНЕ по обелоденувањето дека поранешната претседателска...

Скопје 31.01.22 | 08:59

Јанчева и Шилегов трошеле десетици илјади денари по кафеани, а плаќале по фактури без тендер

Јанчева и Шилегов трошеле десетици илјади денари по кафеани, а плаќале по фактури без тендер, се вели во партиското соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. На неколку дена пред Нова...

Скопје 30.01.22 | 09:43

Шилегов признавал само бифтек на путер, стари пијалаци и скапи вискија – фактурата 91.560 денари

Забавите и гоштевањата на поранешниот градоначалник Петре Шилегов и на тогашната претседателка на Советот на Град Скопје Љубица Јанчева граѓаните ги чинат илјадници...

Скопје 29.01.22 | 12:32

Митева: Шилегов и Јанчева да и одговорат на јавноста дали начинот на работење бил преку прослави на сметка на скопјани

Портпаролката на ВМРО-ДПМНЕ, Марија Митева, истканува дека СДСМ нема граница во нивните лаги, а нема граница ни во злоупотребата на јавните функции. Реакцијата на митева...