Ознака: петиција
Фудбал 29.05.21 | 10:22

Над 11.000 потписи на петицијата за враќање на црвено-жолтиот дрес, oд ФФМ молчат

Повеќе од 11 илјади луѓе се потпишаа на онлајн петицијата со која се бара повлекување на новите дресови на македонската фудбалска репрезентација, неполни 24 часа откако...

Македонија 26.04.21 | 00:19

Над 60 илјади граѓани за три дена се обединија против укинувањето на учебниците

Идејата на министерката за образование, мила Царовска, да бидат укинати печатените учебници и да бидат заменети со дигитални за учениците од четврто до деветто одделение...

Економија 25.04.21 | 19:02

Инспекторите застанаа во одбрана на директорот, петицијата ќе биде поднесена во понеделник

Нареднава недела ќе се знае дали Стојко Пауновски заминува од директорското место во Пазарниот инспекторат. Владата најави разрешување, што може да се случи веќе во...

Македонија 23.04.21 | 20:28

Вработените застанаа зад директорот: Сите потпишуваат петиција за поддршка на Пауновски

Откако премиерот Зоран Заев го разреши директорот на Државниот пазарен инспекторат, Стојко Пауновски, кој одби во институцијата да вработи нови луѓе по рамковен договор,а...

Македонија 23.04.21 | 18:22

Вработени во ДПИ шокирани од изјавата на Заев за смена на Пауновски, тргнале за Скопје и итно бараат средба со премиерот

Вработени во Државниот пазарен инспекторат, како и инспектори, се во шок по изјавата на премиерот Зоран Заев дека ќе покрене постапка за разрешување на директорот на...

Скопје 15.04.21 | 09:26

Сакате да нè превеслате, повеќе се потпишани на петицијата против зградите, отколку што се вакцинирани

Имате повеќе потпишани на петиција против зградите кај Холидеј ин него вакцинирани. И пак пробувате сите да не превеслате, коментира на Фејсбук Ивор Мицковски. Јавноста,...

Скопје 12.04.21 | 11:50

Онлајн петиција против изградбата на висококатници кај „Холидеј ин“

Скоро 7.000 лица ја потпишаа онлајн Петицијата против изградба на висикокатници на парцелата спроти „Холидеј ин“, во строгиот центар на Скопје, во која се посочува дека...

Музика 15.03.21 | 15:43

Со петиција се бара Васил Гарванлиев да не ја претставува Македонија на „Евровизија“

Скоро 5.000 потписи собра петицијата која беше отворена денеска на Change.org, а со која се бара повлекување на Васил Гарванлиев како претставник на Македонија на „Евровизија“. Петицијата...

Македонија 11.08.20 | 10:40

Граѓаните со онлајн петиција бараат настава од далечина во новата учебна година

Над 2000 граѓани веќе се потпишани на онлајн петиција, со која се бара новата учебна година да се одвива преку настава од далечина. Автори на петицијата се група родители...

Економија 21.03.20 | 12:53

Онлајн петиција за ефтина струја, додека трае вонредната состојба

Поддршка од нешто повеќе од 18.000 потписи досега добила онлајн петицијата за воведување на ефтина струја во периодот додека трае вонредната состојба. Иницијаторите на...

Македонија 22.07.19 | 11:58

Онлајн петиција за поддршка за просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски

Околу 1300 потписи за два дена собра онлајн петицијата за поддршка за просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски, која јавно обзнани дека јавни функционери незаконски стекнувале...