Ознака: петар георгиевски камиказа
Скопје 03.01.22 | 09:14

Перо Камиказа му одговори на Никола Наумовски: Знам дека немате пари за бело, па поминавте на дување лепак кој многу брзо ви го суши мозокот

Кандидатот за градоначалник на Скопје, Петар Георгиевски – Камиказа одговори на непримерниот пост на Никола Наумовски, близок соработник на екс градоначалникот...

Скопје 31.10.21 | 20:40

Камиказа со порака до Шилегов: Збогум имењак, и „молим те не нагињи се кроз прозор“

Кандидатот на Левица Петар Георгиевски Камиказа со шеговите порака му го честиташе поразот на Петре Шилегов за градоначалник на Скопје. Збогум Петре и молим те не нагињи...

Скопје 29.10.21 | 16:30

Георгиевски: Шилегов за Нова година во 2020 потрошил скоро 1.000.000 евра како да се негови, а не пари на граѓаните

Eеее, јас ова го верглав цела една година, но сепак, браво за објавеното. Ако го додадете Винтерленд и осветлувањето на Скопје за таа нова 2020, сумата ближи скоро 1.000.000 евра,...

Скопје 29.10.21 | 10:45

Петар Георгиевски Камиказа: Во недела да го бутнеме „арогантниот“ со пенкало

Третопласираниот кандидат за градоначалник на Скопје, Петар Георгиевски Камиказа остана на своето дека нема да гласа за Петре Шилегов, актуелен градоначалник и кандидат...

Скопје 21.10.21 | 19:08

Георгиевски: Таму каде што ќе оди Шилегов нема лифт туку ќе можат дневен оброк да му носат од дома ако сака да јаде нешто поквалитено

Петар Георгиевски Камиказа за досегашниот градоначалник на Скопје Петре Шилегов се уште тврди дека е „крадоначалник“ и оти ќе заврши таму каде што му е местото. Овие...

Скопје 21.10.21 | 10:44

Георгиевски-Камиказа со порака до скопјани: Не гласајте за Шилегов

Очекував околу 60.000 гласови добив нешто над 20.000 . Причина за тоа беше слабата излезност. Јас сметав дека излезноста ќе биде над 65 посто, вели кандидатот за градоначалник...

Скопје 18.10.21 | 12:53

Камиказа: Бронзата е медал за на маратон, но не и за избори

Кандидатот на Левица, Петар Георгиевски-Камиказа преку Фејсбук упати благодарност на сите кои му дадоа поддршка на овие локални избори. Бронзата е медал за на маратон,...

Скопје 15.10.21 | 11:07

Шилегов му се заканил на Камиказа: „Уште два дена ќе те трпам па ќе видиш“

Досегашниот градоначалик на Скопје Петре Шилегов продолжува со недоличното однесување кон останатите кандидати. Петар Георгиевски Камиказа во вчерашната емисија...

Скопје 13.10.21 | 23:55

Јавните тоалети причина за дебата меѓу Шилегов од една страна и Камиказа и Бени од друга страна

Во дебатата на 6 градоначалнички кандидати за град Скопје (ТОП ТЕМА на Телма) многу енергија беше вложена во слободно може да ја наречеме „кенеф-дебатата“ за потребата...

Скопје 12.10.21 | 21:54

Георгиевски – Камиказа: Шилегов бара по десет потписи од градската администрација за да останат на работа

Сите неопределени гласачи овојпат на изборите ќе им пресудат на двете големи политички партии. Се надевам дека во најголем број ќе излезат оние кои не гласале со години....

Скопје 08.10.21 | 23:12

Петар Георгиевски – Камиказа: Шилегов ниту сруши нешто ниту направи, туку сега на крај на мандат руши брод колку да фрли магла во очите на граѓаните

Кандидатот за градоначалник на Скопје, поддржан од Левица, Петар Георгиевски – Камиказа, во дебата на „360 степени“ зборувајќи на тема урбанизација, изјави дека доколку...

Скопје 28.09.21 | 22:36

Камиказа од Левица: Би гласал за Шилегов

Кандидатот за градоначалник на Скопје, Петар Георгиевски – Камиказа доколку тој не бил кандидат, својот глас би го дал за кандидат на СДСМ, Петре Шилегов. Тоа тој го...

Скопје 24.08.21 | 23:14

Да го симнеме овој крадоначалник: Перо Камиказа најави кандидатура за градоначалник на Скопје

Басистот на популарниот македонски бенд „Меморија“, Петар Георгиевски – Камиказа, на својот фејсбук профил објави статус со кој најави дека размислува да се кандидира...