Ознака: Петар Атанасов
Македонија 19.10.20 | 15:21

Атанасов: Со кој памет некој се обидува да преговара за етничкиот идентитет на Гоце Делчев

Професорот Петар Атанасов од Институтот за социолошки и политичко-правни истражувања порача дека темата дали Гоце Делчев е Македонец не смее да биде на дневен ред. И...

Македонија 28.06.20 | 21:11

Поради византиските политики, дворските игри и пудинг идеологијата партијата нема добри резултати

Поранешниот заменик министер за образование и наука Петар Атанасов, човекот кој прв ја напушти владата на Зоран Заев поради своите принципи, и како што кажа тогаш поради...

Македонија 01.09.19 | 13:52

Скапо ја плаќаме секоја утка на СДСМ

Како и што самиот најави пред околу два месеци, веќе поранешниот заменик-министер за образование и наука, Петар Атанасов, си поднесе оставка и од партиската функција...

Македонија 27.06.19 | 09:01

Атанасов лаже или Владата крие: Албански ќе учат сите основци од трето одделение?

Заменик-министерот во оставка Петар Атанасов во изјава за Инфомакс вели дека една од причините поради која си заминува од министертвото е што бил изоставен од подготовката...

Македонија 25.06.19 | 20:55

Пукна тиквата во СДСМ, Заев тврди: Атанасов поднесе оставка зашто не стана министер за образование

Петар Атанасов поднесе оставка од функцијата зашто не стана министер, а тоа што го напиша се негови лични ставови, рече премиерот Зоран Заев вечерва во интервју за ТВ...

Македонија 25.06.19 | 14:35

Со Македонија владее криминален картел – потврдуваат функционери

Дека власта предводена од Зоран Заев, аболицираниот криминалец е класичен криминален картел, веќе нема дилеми. Исто така нема дилеми дека е целосно неспособна да направи...

Македонија 24.06.19 | 13:06

Заменик-министерот до Заев: Си поднесувам оставка, промените кои ги навестувавме, не ги остваруваме

Заменик министерот за образование Петар Атанасов преку социјална мрежа објави дека поднесува оставката од функцијата, но и од учество во сите останати проекти на Министерството...