Ознака: педофилија
Црна хроника 08.10.23 | 17:31

Нов случај на педофилија во Скопје: 78-годишен сосед обљубил малолетно момче

Скопјанец пријавил обљуба врз неговиот малолетен син од страна на сосед, соопшти Министерството за внатрешни работи. Вчера во 16.30 часот во СВР Скопје, 56-годишник пријавил...

Свет 06.09.23 | 19:27

Злоставувал две расплакани деца: Братот на британскиот крал обвинет за педофилија за време на посета на Украина

Братот на кралот на Велика Британија Чарлс трети, принцот Ендрју, повторно е обвинет за педофилија, односно дека злоставувал две деца во еден познат ноќен клуб во Киев....

Свет 22.01.22 | 18:07

Папата Франциск: Сите случаи поврзани со сексуална злоупотреба ќе бидат решени

Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск, вети правда за жртвите на сексуална злоупотреба во Католичката црква, а германските власти размислуваат да започнат...