Ознака: педер
Твитови 24.09.19 | 15:27

Toртевски: Во РМ најлесно човек се купува

Покрај еден педер и еден суетен новинар сега и еден разузнавач се приклучи во уривање на владата. Кога ги оставаш со милијарди да ти шетаат по светот нормално е да ти...

Македонија 27.08.19 | 10:20

МАН: Премиерот не е добар пример

Во врска со насловот кој го емитуваше ТВ Алфа „Зошто Владата на Заев се однесува ‘педерски’ кон Србија”, Македонската асоцијација на новинари (МАН) смета дека...

Твитови 21.08.19 | 19:51

Ама педерче е и овој Oрце Камчев…


Твитови 21.08.19 | 19:20

Затоа господинот Зоран Заев рече педер…

Изгледа затоа господинот Зоран Заев рече педер за Бокица13, дека он ги зел сите пари на оваа и купил само тросед. — Сакам да кажам (@KazamDa) August 21, 2019

Македонија 15.08.19 | 11:10

Михајловски: А браос Коки. Нешто као п*зда и п*ичка така?

Изјавата на Заев за „педер” е во „народски“ стил, рече вчера портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов, за скандалозното „Нема да дозволам неколку криминалци, суетен...

Македонија 14.08.19 | 14:25

Заев: За мене и за Владата сите луѓе се еднакви

Жалам ако од некого сум бил погрешно разбран или протолкуван, но останувам на моите определби за кои претходно зборував, како и на вербата во вредностите за кои отсекогаш...

Македонија 14.08.19 | 12:41

За да биде бруката и цензурата уште поголема, Заев се измонтира – без „педер“

Во видеото кое денеска премиерот Зоран Заев го сподели на „Фејсбук“, а во кое дава изјава пред новинарите по повод 18 години од Рамковниот договор, недостасува скандалозната...

Македонија 14.08.19 | 12:12

Боки 13: Најмногу сум наплатил од оние што ми викале „Види го, педер“

За она што треба да го сработам, или наплаќам многу или работам за џабе, бидејќи не сакам да се пазарам и некој да ми ја потценува вредноста. Ова во интервју за ток-шоуто...

Твитови 13.08.19 | 22:58

Пантиќ е педер