Ознака: пцр тестови
Економија 20.04.21 | 16:28

Битиќи: Државата ќе ги подмири трошоците за ПЦР-тестови за странските туристи

За да не биде дополнителен товар за потенцијалните туристи, ние соодветно ќе надоместиме ПЦР-тестовите да бидат направени од наша страна, односно, туристите кои што...

Македонија 14.04.21 | 21:00

Д-р Ристовски: По најавата за бразилски сој во Србија, потребни се ПЦР тестови за влез во Македонија

Откако Србија најави дека е голема веројатноста на нејзината територија да е веќе влезен опа сниот бразилскиот сој, се создава стравот дека на тој начин брзо може да...

Црна хроника 08.04.21 | 22:21

Македонски државјани сакале да поминат граница со лажни ПЦР тестови

Македонски државјани сакале да поминат граница со лажни ПЦР тестови. Четворица наши државјани се обиделе со лажни ПЦР тестови да ја поминат границата меѓу Србија и...

Балкан 02.02.21 | 08:01

Aко одите во Бугарија без ПЦР тест ќе седите во карантин

Од денеска до 30 април, бугарските државјани кои влегуваат во земјата и лицата со статус на постојан или долготраен престој на територијата на Бугарија, доколку немаат...

Балкан 25.12.20 | 22:40

Во Турција за празниците само со негативен ПЦР тест

Од понеделник патниците што ќе пристигнат на турските аеродроми  за да влезат во земјата ќе треба да покажат негативен тест за Ковид-19, не постар од 72 часа. Мерката за...

Фудбал 28.10.20 | 15:56

ПЦР тестовите се ср*ње: Роналдо со порака откако стана јасно дека нема да игра против Барса

Откако по новиот позитивен тест на Ковид-19 стана јасно дека Кристијано Роналдо нема да биде можност да настапи за Јувентус во натпреварот против Барселона, Португалецот...

Македонија 23.10.20 | 16:32

Премиерот на Косово без одговор дали ќе бидат воведени ПЦР тестови за македонските граѓани

Премиерот на Косово, Авдулах Хоти, без конкретен одговор дали ќе се воведат ПЦР тестови за македонските граѓани по драстичното зголемување на бројот на заболени од...