Ознака: Павле Богоевски
Македонија 23.05.19 | 14:35

Груби: Му посакувам брзо оздравување на членот од семејството на Богоевски

Павле Богоевски поднесе оставка по скандалот со видеото кое се појави, за кое тој тврдеше дека нарачува масло од канабис за медицински цели. Одлуката ја искоментира...

Македонија 23.05.19 | 14:25

Видео од Богоевски: Ќе си ја гушнам одговорноста

Пратеникот Павле Богоевски ги повика надлежните да го испитаат неговиот случај но и на тие кои го снимале. Тој вели дека со неговата оставка ќе покаже пример дека етиката...

Македонија 23.05.19 | 14:14

Богоевски мора да сноси кривична одговорност за трговија на нарко-пазарот

Граѓаните немаат потреба од лажно продавање на морал од луѓе како Павле Богоевски кој што во низа од неколку месеци вршел кривично дело и ја извршуваше пратеничката...

Македонија 23.05.19 | 14:04

По оставката на Богоевски, шарените бараат оставка и од Туфекџиќ и Стефоска

Здравко Савески, граѓанскиот активист, член на Левица и еден од најборбените учесници во протестите низ изминатите години по оставката од пратеникот ПАвле Богоевски,...

Македонија 23.05.19 | 12:43

Павле не издржа – видео од оставката на Богоевски

Павле Богоевски си поднесе оставка од функцијата пратеник во Собранието. Најави дека гласот за одземање на мандатот на Никола Груевски ќе биде неговиот последен глас. Видеото...

Македонија 23.05.19 | 12:30

Павле Богоевски поднесе оставка

Колку и да се трудеше да се прикаже како невин, пратеникот Павле Богоевски не ги издржа притисоците од јавноста, по објавениот разговор во кој тој нарачува половина...

Македонија 21.05.19 | 16:51

Павле Богоевски ја закажа Комисијата за мандатот на Груевски

Од собраниски извори, телевизија Телма дознава дека за во четврток е закажана мандатно имунитетната комисија на која треба да се расправа за пратеничкиот мандат на...

Македонија 21.05.19 | 15:50

Наместо по Павле, Заев со метлата удри по живот што требаше да дојде

Купувал кокаин или купувал масло од канабис?! Остана дилемата околу телефонската нарачка на пратеникот Павле Богоевски. Институциите се занимаваат околу тоа кој е тој...

Македонија 20.05.19 | 15:52

Заев застана во одбрана на Павле: Тоа си е лична работа, дали некој користи нapкотици или не

Она што во приватниот живот на одредена личност нема рефлексиja врз извршувањето на неговата јавна функција за мене е негово лично пpaво, рече денеска премиерот Зоран...

Македонија 20.05.19 | 12:57

ВМРО-ДПМНЕ бара Богоевски да се повлече – Павле еве ти бел прашак, но совеста нема да си ја испереш

Павле Богоевски се уште е пратеник. Не сака да се повлече ниту од морални, ниту од здравствени причини. Ние пак не сакаме избраник на граѓаните да носи одлуки со поматена...

Македонија 17.05.19 | 21:40

Тасевски: Павле Богоевски треба да понесе одговорност, тој е претставник на граѓаните

аферата со пратеникот Павле Богоевски и неговиот разговор во кој нарачува „пола за 2.500 денари“ не стивнува. Од првиот ден од појавувањето на видеото во кое се слуша...

Македонија 17.05.19 | 18:13

Стоилковски: Павле Богоевски признава дека бил во контакт со криминалното подземје

Аферата Павле Богоевски и неговото тргување на црниот нарко пазар е многу посериозна отколку што неговите сопартијци сакаат да го прикажат. Аферата има два суштински...

Македонија 17.05.19 | 15:27

Стоилковски: Павле Богоевски е сериозен безбедносен ризик за државата

Аферата Павле Богоевски и неговото тргување на црниот нарко пазар е многу посериозна отколку што неговите сопартијци сакаат да го прикажат, изјави на дешената прес-конференција,...

Македонија 17.05.19 | 13:54

Бишевац: Не ме интересира дали Богоевски нарачувал за болен од фамилија, морална одговорност мора да има!

Во синоќешното издание на „Само вистина“ гостуваше поранешниот пратеник и новинар, Сафет Бишевац кој меѓу другото говореше и за актуелната темата околу Павле Богоевски...

Македонија 17.05.19 | 09:24

Обвинителство чека извештај од МВР за случајот Богоевски

Обвинителство ќе чека известување од МВР за да постапи по пријавата на Павле Богоевски за неовластено снимениот разговор како што тврди пратеникот. Дотогаш МВР ќе ја...

Твитови 16.05.19 | 21:45

Бич, со објава на прислушувани разговори дојдовте на власт

Али врв е спинот со “нарушување приватност”. Бич, со објава на прислушувани разговори дојдовте на власт, у реду е. — Ines Efremova (@Inna_E) May 16, 2019

Македонија 16.05.19 | 21:13

Се бара дилерот на Павле – нелегалниот бизнис легален за него и неговите клиенти

Иако пратеникот Павле Богоевски денеска бил во Јавното обвинителство да се пријави дека набавувал масло од канабис за негов близок пријател, според извори на „Фокус“...

Македонија 16.05.19 | 19:52

Павле Богоевски е „смртно ранет”

Пратеникот Павле Богоевски треба да си даде оставка од пратеничката функција по скандалот со нарачка на нелегална супстанца, вели во текстот за „Цивил медиа“ новинарот...

Македонија 16.05.19 | 15:48

Брендот „Заев“ служи за оправдување и за релативизирање на криминалот, корупцијата, непотизмот и на другите слабости на оваа власт

Ич не ми е гајле што ќе стори Павле и дали ќе поднесе оставка! – пишува новинарот Бранко Героски во својата денешна колумна, посветувајќи ја на актуелната снимка на...

Македонија 16.05.19 | 14:49

Кој признава се му се простува – Нема corpus delikti за да се докаже кривично дело кај Павле Богоевски

Пратеникот Павле Богоевски денеска бил во скопското Јавно обвинителство да се пријави откако призна дека набавувал масло од канабис за негов близок пријател. Според...