Ознака: пауза
Македонија 23.04.21 | 21:53

Масовното вакцинирање ќе паузира за време на велигденските празници

Жаклина Чагороска од „Мој термин” во вечерашната Топ Тема потврди дека за време на велигденските празници ќе паузира и ревакцинацијата на граѓаните против Ковид 19...

Култура 16.04.21 | 08:47

По пауза од 400 дена, прв концерт на Њујоршката филхармонија

Њујоршката филхармонија вчеравечер одново ги отвори вратите за посетителите, кои во ограничен број можеа да го проследат првиот концерт пред публика, по досега невидена...

Кошарка 27.10.20 | 12:12

По повеќе од три месеци тренирање, конечно официјален кошаркарски натпревар во Македонија

По нешто повеќе од три месеци тренирање, конечно официјален кошаркарски натпревар во Македонија. Како дел од БИБЛ лигата, во премиерата од новата сезона, вечерва од...

Фудбал 13.08.20 | 22:00

Нема да има зимска пауза во Премиер лигата

Програмата за новата сезона во Премиер лигата, која започнува на 12 септември и завршува на 23 мај, ќе биде објавена во петок, 21 август. Кампањата ќе трае пет недели пократко...

Кариера 12.02.20 | 09:36

Компанија престана да им го плаќа на вработените времето минато на пушење

Компанијата „Галп“, која престана да им го плаќа на вработените времето што го минуваат на паузи за пушење, го доби случајот пред еден Виш суд во Шпанија. Оваа енергетска...