Ознака: пауло дибала
Фудбал 04.08.20 | 20:36

Дибала е новата ѕвезда во Серија А

Серија „А“ ги подели наградите за минатата сезона во Италија. Големата награда за најдобар играч му припадна на претставникот на шампионот Јувентус, Пауло Дибала....

Фудбал 06.05.20 | 22:22

По четири позитивни тестови Дибала конечно негативен на Ковид-19

Одлична вест за Пауло Дибала и Јувентус дојде лично од аргентинската sвезда на „бјанконерите“. После неколкунеделна борба со лекувањето од КОВИД-19, Дибала конечно...

Фудбал 15.04.20 | 15:44

Иако има само 26 години: Дибала сака цела кариера да остане во Јувентус

Jувентус и Пауло Дибала започнуваат преговори за нов договор на Аргентинецот кој би можел да го врзе за клубот до крајот на неговата кариера. „Бјанконерите“ планираат...

Фудбал 19.08.19 | 10:13

Неделава ќе се знае дали Дибала ќе се пресели во Париз

И натаму е неизвесна иднината на напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала. Италијанските медиуми пренесуваат дека во текот на оваа седмица ќе се вршат последните преговори...

Фудбал 25.07.19 | 23:03

Дибала одлучил – останува во Јувентус

Аргентинскиот фудбалер Пауло Дибала одлучил да остане во италијанскиот шампион Јувентус, иако многу клубови покажуваа голем интерес за него. „Кориере дело спорт“...

Фудбал 25.07.19 | 13:31

Тотенхем подготвен да го сруши трансфер рекордот за Пауло Дибала

Тотенхем е подготвен да го сруши својот трансфер рекорд по втор пат во овој трансфер период. Откако тоа го стори тоа со Танги Ндомбеле, се очекува „Спарси“ да понудат...

Фудбал 19.05.19 | 22:07

Дибала ќе го замени Гризман во Атлетико Мадрид?

Аргентинецот, Пауло Дибала би можел да биде најголемата ѕвезда која летово ќе замине од Јувентус, а една од неговиот потенцијални дестинации е Атлетико Мадрид. Иднината...

Фудбал 06.05.19 | 14:24

Јунајтед започнал преговори со Пауло Дибала

По слабата сезона, екипата на Манчестер Јунајтед уште пред нејзиното завршување почнала да размисилува и да се подготвува за следната кампања. Се поизвесно е дека „црвените...

Фудбал 19.04.19 | 13:00

Јувентус летово ќе го продава Дибала за 100 милиони евра

Фудбалерот од нападот на Јувентус, Пауло Дибала би можел може да го напушти клубот во летниот трансфер период. Според „Тутоспорт“, италијанскито шампион има намера...

Фудбал 18.04.19 | 12:39

Јувентус остана без Дибала до крајот на месецов

Аргентинскиот напаѓач на Јувентус, Пауло Дибала, е повреден и веројатно нема да може да игра до крајот на април, пишува „Ла Стампа“. Аргентинецот заработи повреда на...