Ознака: патриоти
Музика 24.07.20 | 12:13

Со оваа песна се пречекувал Тито во Скопје: Патриотска „Земјо Мила“ препеана од младиот Даниел Крстески

„Колку векови во темнина си била, колку темни сказни знаеш, земјо мила, колку страдања на рамена си збрала, колку жртви ти за слобода си дала…“ – ова се стиховите...

Македонија 23.11.19 | 12:37

Јанушев до СДСМ: Немојте да мислите дека ги заборавивме патриотите кои лежат по затворите, ниту криминалците кои ги пуштивте на слобода

Ве предупредувам – не правете дополнителни штети со хаосот кој го донесовте, вели Генералниот секретар Игор Јанушев во неговото отворено писмо, во кое им се обраќа...

Македонија 26.05.19 | 15:23

Ако има војна само 38 проценти од Македонците би се бореле за својата земја

Дали би се бореле, ако има војна, за својата држава и би го дале ли животот за неа?. Тоа прашање им било поставено во истражување на Галуп заедно со Ворлдвајд Индипендент...

Твитови 15.03.19 | 15:56

… И тоа е сѐ што треба да знаете за денешнава Македонија

Патриоти во затвор како терористи, а терористи водат Собрание — Сикарио (@sicario_mk) March 15, 2019