Ознака: Патријарх Кирил
Свет 04.05.22 | 22:18

Рускиот патријарх Кирил најостро ги осуди изјавите на папата Франциск и му упати јасна порака

Во интервју за италијанското издание на „Кориере дела Сера“, папата Франциск погрешно го претстави својот разговор со патријархот Московски и на цела Русија, Кирил,...

Свет 04.05.22 | 08:59

ЕУ предлага санкции за поглаварот на Руската православна црква

Европската комисија предлага санкционирање на поглаварот на Руската православна црква, патријархот Кирил, во последниот бран економски мерки против Русија, кои исто...

Свет 24.02.22 | 22:07

Патријархот Кирил побара од сите страни да избегнуваат цивилни жртви

Патријархот Кирил апелираше до сите страни во конфликтот во Украина да направат се што е можно за да се избегнат цивилни жртви. -Како патријарх на цела Русија и поглавар...

Технологија 08.01.19 | 16:52

Патријарх Кирил: Антихристот ќе дојде поради паметните телефони

Патријархот московски и на цела Русија, Кирил рече дека капацитетот за собирање податоци што го имаат уредите како што се паметните телефони може да го доближи човештвото...