Ознака: пасат
Калеидоскоп 10.01.22 | 15:28

Повеќе нема да се произведува седан верзија на „Пасат“

„Фолксваген“ официјално му стави крај на производството на седанот „Пасат“. Германската компанија одлучи повеќе да не го произведува ова возило со четири врати во...

Балкан 04.10.21 | 08:47

Семејството од Србија убиено поради 100.000 евра кои ги носеле во резервното тркало од возилото

Откриени се нови детали од убиството на семејството Џокиќ во Србија.Како што пишува „Информер“ тие се убиени поради парите што ги носеле во багажникот од автомобилот...

Црна хроника 25.12.20 | 13:31

МВР не открива дали „пасатот“ што влета во кафуле кај „Тифани“ е владино возило

Полицијата сѐ уште не го завршила увидот на сообраќајната незгода во центарот на Скопје, каде што возач на „пасат“ претпладнево излета од патот и удри во угостителски...

Црна хроника 25.02.20 | 11:43

Албанци од гаража на трговски центар во Скопје од „Пасат“ украле ташна со 10.000 евра

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение за тешка кражба против двајца државјани на Албанија. Обвинетите како соизвршители, на 24.09.2019 година, се наведува...

Црна хроника 29.11.19 | 10:31

Се преврте „пасат“ кај Неготино, дошло возило да помогне, па во него удриле уште два автомобили

На 28.11.2019 во 14.50 часот било пријавено дека на автопатот Неготино – Градско, патничко возило „фолксваген пасат“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Г.Д.(36)...

Фудбал 04.09.19 | 22:57

Загина младиот фудбалер Адеми

Албанскиот фудбалер, 22- годишниот Амир Адеми загина во сообраќајна несреќа во Германија. Во вторникот вечерта во 20.40 часот дошло до судар на „пежо“ и „пасат“, во кој...