Ознака: партнер
Астро 08.01.23 | 19:32

Какви мажи привлекувате според вашиот хороскопски знак?

Без разлика дали сте во врска или сакате да најдете партнер, во вас има нешто посебно што според астролозите е запишано во ѕвездите. Какви мажи привлекувате? Овен Оваа...

Филм 25.12.22 | 11:49

Протече приватна фотка на Анџелка со новиот партнер: Славела роденден со најдобриот пријател на поранешниот маж

Анџелка Прпиќ во октомври го прославила 38 роденден, а на интимната прослава во еден белградски ресторан, бил и нејзиниот сегашен партнер, М.Ж. Актерката инаку чека бебе...

Црна хроника 23.10.22 | 20:49

Девојка од Штип со нож го расекла партнерот кој ја тепал

21-годишна девојка од Штип е уапсена откако со нож го нападнала и го повредила својот вонбрачен партнер, кој претходно физички ја нападнал нејзе, соопшти МВР. На 23.10.2022...

Психологија 28.08.21 | 22:35

Зошто на жените по 30 години им е тешко да го најдат „вистинскиот“

Како што созрева жената, за неа е потешко да најде квалитетен и добар партнер. Еве зошто е така: Тие не глумат Кога зрелите жени се среќаваат со потенцијални партнери,...

Интима 19.10.20 | 09:00

Три причини поради кои убавите жени „паѓаат“ на непривлечни мажи

Експертите и научниците што го истражуваат однесувањето на луѓето кога станува збор за љубовта и сексот спроведоа интересно истражување за да утврдат врз основа на...

Астро 24.02.20 | 22:48

Трите хороскопски знаци кои најмногу се врзуваат за партнерот

Секоја личност се однесува различно во љубовна врска. Некои луѓе сакаат да бидат послободни, но некои навистина се врзуваат за нивниот партнер. За жал, понекогаш ова...

Психологија 11.02.20 | 23:06

Ако навистина барате доживотен партнер, важни се само овие две работи

Кога барате личност со која ќе го поминете остатокот од вашиот живот, треба да обрнете внимание на овие две работи. Овие два правила ќе ви заштедат многу енергија, а можеби...

Астро 31.08.19 | 14:35

Верни, лојални, посветени на партнерката: Овие три хороскопски знаци се најдобри за врска

Иако голем дел од припадничките на понежниот пол се уште сметаат дека многу мажи не можат да му одолеат на искушението и дека се подготвени да ја ризикуваат врската...

Астро 29.05.19 | 17:45

Жените во овие 3 хороскопски знаци одбираат помлади партнери

Некои жени претпочитаат да бидат во врска со помлади мажи од нив. Дамите родени во овие три хороскопски знаци одбираат помлади партнери… Овен Жената во овој хороскопски...

Калеидоскоп 24.03.19 | 19:28

Кога барате партнер за цел живот, важни се само две работи

Кога барате личност покрај која ќе сакате да го поминете целиот живот, потребно да обрнете внимание само на овие две работи: Правило број 1: Сѐ мора да биде едноставно...