Ознака: паркинзи
Скопје 07.07.20 | 10:54

Ем тикет платен, ем казна залепена, ем парите за наводно “грешниот“ тикет – нема назад

Жителка на Скопје се довела во непријатна ситуација на паркиралиштата на јавното претпријатие „Паркинзи на општина Центар“. Имено, таа била казнета за погрешно...

Скопје 03.01.20 | 13:45

Во Центар за 20 денари поскапува еден час паркирање

Од 8 јануари, цените за паркинг за 1 час на комерцијалните паркиралишта со кои стопанисува ЈП Паркинзи на Општина Центар ќе се покачат за 20 денари. Ова покачување се однесува...

Скопје 30.12.19 | 12:55

Бесплатен паркинг за новогодишните и божиќните празници во Центар

По повод претстојните новогодишни празници, во вторник, 31 декември, отворените паркиралишта со кои стопанисува ЈП Паркинзи на Општина Центар ќе работат до 15:00 часот,...

Сервиси 16.09.19 | 09:16

Од денеска паркингот се плаќа и во Битола

Јавното претпријатие за изградба и одржување на јавен простор за паркирање и уредување и организирање на јавен локален превоз на патници во Oпштина Битола информира...

Скопје 10.07.19 | 13:44

Нова веб платформа на ЈП ПОЦ, од денес сите услуги онлајн

Денеска ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ ја пушта во употреба новата веб платформа со која сите услуги на претпријатието стануваат достапни и по електронски пат. Следејќи...