Ознака: парис хилтон
Естрада 18.02.21 | 10:23

Доби дијамантски прстен со смарагди: Парис Хилтон ќе се мажи

Бизнисменот Картер Реум (40) ја запросил познатата џет-сетерка Парис Хилтон. Чинот се случило на приватниот остров на Реум на 13 февруари, кога Реум на својата избраничка...

Естрада 10.02.21 | 22:37

Ја дрогирале и ја гледале гола таму каде што отишла да ѝ помогнат: Трауматичното детство на Парис Хилтон

Парис Хилтон сведочеше за злоставувањето кое го преживеала во интернатот во школото Прово Кањон во Јута. 39-годишната милионерка вели дека таму секојдневно била вербално,...

Калеидоскоп 18.09.20 | 23:30

Парис Хилтон:Јас сум многу интелигентна,само се преправам дека сум глупава

Парис Хилтон, која на луѓето им е позната не само како богата наследничка, туку и по улогите во неколку филмови во кои главно играше ликови на „глупави русокоси“, откри...

Калеидоскоп 21.09.19 | 22:05

Почина Барон Хилтон

Легендарниот хотелиер Барон Хилтон почина во САД во 91. година од животот. Веста ја објави неговата фондација не наведувајќи ги причините за смртта. За време на неговото...